Atletas Destacados 2024



ATLETAS DESTACADOS

2024



SUB 10 FEMININO



ANXELA CABALLERO MARTINEZ

BRONCE Cto. Galego 500 m.l. P.C.  (A Coruña, 10-III-2024)



SUB 12 FEMININO



SUBCAMPIOAS GALEGAS Remudas 4X60 m.  A.L. (Vigo, 09-VI-2024)

(NOA PEDRIDO – NORA PARCERO – ELODIE GRAÑA – SOFIA CAPELO)

 

ELODIE GRAÑA SOLIÑO

SUBCAMPIOA GALEGA  50 m.l. P.C.  (A Coruña, 10-III-2024)

CAMPIOA GALEGA  60 m.l. A.L. (Vigo, 09-VI-2024)

SUBCAMPIOA GALEGA  Salto de Lonxitude A.L. (Vigo, 09-VI-2024)



SUB 12 MASCULINO



 

BRONCE GALEGO MEMORIAL ALEJANDRO LORENZO (A Rua, 20-I-2024)

(ADRIAN CALVAR – BRAIS GARCIA – ALEX CARBALLO – HUGO LORENZO – CARLOS PEREZ)

ALAN MALVIDO PARDAVILA

SUBCAMPION GALEGO  Lanzamento de Peso A.L. (Vigo, 09-VI-2024)



SUB 14 FEMININO



LENA CURRAS GARCIA

CAMPIOA GALEGA 1000 m.l.  P.C. (Ourense, 09-III-2024)

EMMA COLLAZO COSTAS

BRONCE Cto. Galego 500 m.l. P.C. (Ourense, 09-III-2024)



SUB 16 MASCULINO



SUBCAMPIONS GALEGOS CROSS XOGADE (Ribadavia, 13-I-2024)

(HUGO COLLAZO – MARCOS RIAL – MIGUEL FERNANDEZ – SAUL SANTOS – ROI RIVAS)

 

MIGUEL FERNANDEZ CALVAR

BRONCE Cto. Galego Salto de Lonxitude P.C. (Ourense, 10-II-2024)

 

 

 



SUB 16 FEMININO



ANTIA SOTO FERNANDEZ

BRONCE Cto. Galego 60 m.l. P.C. (Ourense, 10-II-2024)



SUB 18 FEMININO



GEMA DACOSTA MAGDALENO

CAMPIOA GALEGA Lanzamento de Disco A.L. (Vigo, 10-II-2024)

CAMPIOA GALEGA  Lanzamento de Peso P.C. (Ourense, 11-II-2024)

CAMPIOA GALEGA  Lanzamento de Peso A.L. (Vigo, 09-VI-2024)

SUBCAMPIOA GALEGA  Lanzamento de Disco A.L. (Vigo, 09-VI-2024)

MARTA CAMAÑO VAZQUEZ

BRONCE Cto. Galego 60 m.l. P.C. (Ourense, 11-II-2024)

BRONCE Cto. Galego 200 m.l. P.C. (Ourense, 11-II-2024)



SUB 18 MASCULINO



RAUL RIAL LEMOS

SUBCAMPION GALEGO 3000 m.l. A.L. (Vigo, 09-VI-2024)



SUB 20 MASCULINO



MAURO VAZQUEZ OTERO

BRONCE  60 m.l. CTO. GALEGO ABSOLUTO P.C. (Ourense, 27-I-2024)

CAMPION GALEGO 60 m.l. P.C. (Ourense, 24-II-2024)

 

DIEGO MARTINEZ VILAS

SUBCAMPION GALEGO Lanzamento de Disco A.L. (Vigo, 10-II-2024)

SUBCAMPION GALEGO  Salto de Altura P.C. (Ourense, 24-II-2024)

SUBCAMPION GALEGO  Salto de Pértega  P.C. (Ourense, 24-II-2024)

CARLOS CORREDOIRA HERBELLO

BRONCE Galego 400 m.l. P.C. (Ourense, 24-II-2024)



SUB 20 FEMININO



AGATA RODRIGUEZ JALDA

CAMPIOA GALEGA 60 m.v. P.C. (Ourense, 24-II-2024)