Atletas Destacados 2022



ATLETAS DESTACADOS 2022



SUB 10 HOMES

ALAN MALVIDO PARDAVILA

SUBCAMPION Galego Marcha en Ruta. (A Pobra, 16-I-2022)



SUB 10 MULLERES



BRONCE Galego Pista A.L. (O Barco, 14-V-2022)

(LUCIA CANCELAS- MAR FAZANES- CAMILA ENRIQUEZ- SOFIA CORRALES- NORA PARCERO- EMMA SALGADO – DANIELA NOGUEIRA -ISIS MARTINEZ)

CAMILA ENRIQUEZ MOLDES

BRONCE  Galego Salto de Altura A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)

NORA PARCERO MARTINEZ

BRONCE  Galego 1000 m.l.  A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)



SUB 12 HOMES



CAMPIONS Galegos Cross Xogade. (Lourenza, 20-II-2022)

(ANGEL REFOJOS- SAMUEL CORRALES- DANIEL CORDEIRO- GABRIEL FAZANES- XABIER FERRAL- ANXO CURRAS)

 

SAMUEL CORRALES RIOBO

BRONCE Galego Salto de Lonxitude  P.C. (Ourense, 12-III-2022)

BRONCE  Galego Salto de Altura  A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)



SUB 12 MULLERES


CAMPIOAS Galegas Memorial Alejandro Lorenzo. (A Pobra, 06-II-2022)

SUBCAMPIOAS Galegas Cross Xogade. (Lourenza, 20-II-2022)

SUBCAMPIOAS Galegas Pista A.L. (O Barco, 14-V-2022)

 

(LENA CURRAS- EMMA COLLAZO- NAHIA PINTOS- ANA OLIVEIRA- ALBA ALVAREZ- AITANA BROULLON- IRIA FERNANDEZ- NOA CAAMAÑO-LEIRE FUENTES-CARLA SALGADO-SABELA MIRANDA)

LENA CURRAS GARCIA

CAMPIOA Galega Memorial Alejandro Lorenzo. (A Pobra, 06-II-2022)

SUBCAMPIOA Galega Cross Xogade. (Lourenza, 20-II-2022)

SUBCAMPIOA Galega 1000 m.l.  P.C. (Ourense, 12-III-2022)

BRONCE Galego Salto de Lonxitude  P.C. (Ourense, 12-III-2022)

CAMPIOA  Galega 2000 m.l.  A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)

SUBCAMPIOA  Galega Salto de Lonxitude  A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)

EMMA COLLAZO COSTAS

BRONCE Galego 500 m.l.  P.C. (Ourense, 12-III-2022)

ANA OLIVEIRA LOPEZ

CAMPIOA  Galega Lanzamento de Pelota  A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)



SUB 14 HOMES


CAMPIONS Galegos Memorial Alejandro Lorenzo. (A Pobra, 06-II-2022)

CAMPIONS Galegos Cross Xogade. (Lourenza, 20-II-2022)

(HUGO COLLAZO- MIGUEL FERNANDEZ- MARCOS RIAL- SAUL SANTOS- BREO FERNANDEZ- DARIO PEREZ- UNAI FERRAL)

 

HUGO COLLAZO COSTAS

BRONCE Galego Memorial Alejandro Lorenzo. (A Pobra, 06-II-2022)

BRONCE Galego 2000 m.l.  P.C. (Ourense, 12-III-2022)

BRONCE  Galego 1000 m.l.  A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)

 



SUB 14 MULLERES

ANTIA BAQUEIRO PEREZ

BRONCE Galego Marcha en Ruta. (A Pobra, 16-I-2022)

BRONCE  Galego Marcha  A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)

NOA QUINTEIRO PENA

BRONCE Galego Lanzamento de Peso  P.C. (Ourense, 12-III-2022)

ANTIA SOTO FERNANDEZ

SUBCAMPIOA  Galega 220 m.v.  A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)

LEIRE FERNANDEZ MARTINEZ

CAMPIOA  Galega Lanzamento de Xavelina  A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)

ANA CORDEIRO BABI

CAMPIOA  Galega 80 m.l.  A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)

CAMPIOA  Galega 150 m.l. A.L.. (Lugo, 05-VI-2022)



SUB 16 MULLERES

IRIS MALVIDO PARDAVILA

COMPOÑENTE Selección Galega Marcha en Ruta. (Lepe, 30-I-2022)

HELENA BELLO RODRIGUEZ

SUBCAMPIOA Galega Salto de Pértega P.C. (Ourense, 05-III-2022)

CAMPIOA Galega Salto de Pértega A.L.  (A Coruña, 02-VII-2022)

LUCIA GIL FERNANDEZ

SUBCAMPIOA Galega Triple Salto P.C. (Ourense, 05-III-2022)

BRONCE Galego Salto de Lonxitude A.L.  (A Coruña, 02-VII-2022)

GEMA DACOSTA MAGDALENO

CAMPIOA Galega Lanzamento de Peso P.C. (Ourense, 05-III-2022)

CAMPIOA Galega Lanzamento de Disco A.L. (Pontevedra, 13-III-2022)

BRONCE Cto. España Lanzamento de Peso P.C. (Sabadell, 27-III-2022)

CAMPIOA Galega Lanzamento de Peso A.L.  (A Coruña, 02-VII-2022)

SUBCAMPIOA Galega Lanzamento de Disco A.L.  (A Coruña, 02-VII-2022)

BRONCE Cto. España Lanzamento de Peso A.L.  (Avilés, 24-VII-2022)

CLAUDIA CARCER VAZQUEZ

SUBCAMPIOA Galega Lanzamento de Peso A.L.  (A Coruña, 02-VII-2022)

MAIALEN FERNANDEZ GERMADE

SUBCAMPIOA Galega Lanzamento de Xavelina A.L.  (A Coruña, 02-VII-2022)



SUB 18 MULLERES

AGATA RODRIGUEZ JALDA

SUBCAMPIOA Galega 100 m.v. A.L. (Pontevedra, 22-V-2022)

BRONCE Galego ABSOLUTO 100 m.v. A.L. (A Coruña, 23-VII-2022)



SUB 18 HOMES

DIEGO MARTINEZ VILAS

CAMPION Galego Salto Altura P.C. (Ourense, 19-II-2022)

SUBCAMPION Galego Lanzamento de Disco A.L. (Pontevedra, 13-III-2022)

SUBCAMPION Galego Lanzamento de Disco A.L. (Pontevedra, 22-V-2022)


 


SUB 23 MULLERES



ARIADNA GIL FERNANDEZ

CAMPIOA Galega Triple Salto P.C. (Ourense, 12-II-2022)

BRONCE Galego ABSOLUTO Triple Salto P.C. (Ourense, 12-II-2022)

CAMPIOA Galega ABSOLUTA Triple Salto A.L. (A Coruña, 23-VII-2022)



SUB 23 HOMES



JUAN PIÑEIRO PIÑEIRO

BRONCE Galego Salto Lonxitude P.C. (Ourense, 12-II-2022)

BRONCE Galego Salto Lonxitude A.L. (Pontevedra, 18-VI-2022)

BRONCE Galego Triple Salto A.L. (Pontevedra, 18-VI-2022)

BRONCE Galego ABSOLUTO Salto de Lonxitude A.L. (A Coruña, 23-VII-2022)

DANIEL CALVAR PARADA

SUBCAMPION Galego Salto  Pértega A.L. (Pontevedra, 18-VI-2022)



MASTER HOMES

JUAN IGLESIAS OTERO

CAMPION Galego 800 m.l. A.L.  (Lugo, 15-V-2022)

SUBCAMPION Galego 400 m.l. A.L.  (Lugo, 15-V-2022)