Atletas Destacados 2021


ATLETAS DESTACADOS 2021


SUB 10 HOMES

SAMUEL CORRALES RIOBO

SUBCAMPION Galego Salto de Lonxitude P.C. (Ourense, 20-III-2021)

SUBCAMPION Galego Salto de Lonxitude A.L.  (Noia, 20-VI-2021)

CAMPION Galego Lanzamento de Pelota  A.L.  (Noia, 20-VI-2021)

ANGEL REFOJOS BUDIÑO

BRONCE Galego de 500 m.l.  A.L.  (Pontevedra, 28-III-2021)
CAMPION Galego de 1000 m. Ruta  (Santiago, 13-VI-2021)
CAMPION Galego de 1000 m.l.  A.L.  (Noia, 20-VI-2021)
BRONCE Galego de 50 m.l.  A.L.  (Noia, 20-VI-2021)

ALAN MALVIDO PARDAVILA

SUBCAMPION Galego Marcha en Ruta. (A Pobra, 08-V-2021)

SUBCAMPION Galego Marcha  A.L.  (Noia, 20-VI-2021)

ALEJANDRO FERNANDEZ CALVAR

BRONCE Galego Lanzamento de Peso  A.L.  (Noia, 20-VI-2021)


SUB 10 MULLERES





BRONCE Galego ao Aire Libre (Ribeira, 12-VI-2021)

(CAMILA ENRIQUEZ- EMMA COLLAZO- LENA CURRAS- ALICIA GONZALEZ- IRIA FERNANDEZ- ESTELA BASTON- ROSA MARCOS-MALENA CALVAR)

LENA CURRAS GARCIA

CAMPIOA Galega Salto de Lonxitude P.C. (Ourense, 20-III-2021)

CAMPIOA Galega de 1000 m.l.  A.L.  (Pontevedra, 28-III-2021)
CAMPIOA Galega de 1000 m. Ruta  (Santiago, 13-VI-2021)
CAMPIOA Galega de 1000 m.l.  A.L.  (Noia, 20-VI-2021)
CAMPIOA Galega Salto de Lonxitude  A.L.  (Noia, 20-VI-2021)

RECORD Galego Lanzamento Pelota A.L. (Vigo, 23-VI-2021)

EMMA COLLAZO COSTAS

CAMPIOA Galega de 500 m.l.  A.L.  (Pontevedra, 28-III-2021)
CAMPIOA Galega de 500 m.l.  A.L.  (Pontevedra, 20-VI-2021)
BRONCE Galego de 50 m.l.  A.L.  (Noia, 20-VI-2021)

SUB 14 MULLERES

HELENA BELLO RODRIGUEZ

CAMPIOA Galega Salto de Pértega P.C. (Ourense, 20-III-2021)

RECORD Galego Salto de Pértega P.C. (Ourense, 20-III-2021)

RECORD Galego Salto de Pértega A.L. (Pereiro de Aguiar , 18-VI-2021)

CAMPIOA Galega Salto de Pértega A.L. (Vigo, 26-VI-2021)

NOA QUINTEIRO PENA

SUBCAMPIOA Galega Lanzamento de Peso P.C. (Ourense, 20-III-2021)

SABELA CASTELO LOPEZ

CAMPIOA Galega de 2000 m.l.  A.L.  (Pontevedra, 28-III-2021)

CAMPIOA Galega Marcha en Ruta. (A Pobra, 08-V-2021)

CAMPIOA Galega de 1000 m. Ruta  (Santiago, 13-VI-2021)
RECORD GALEGO de 1000 m. Ruta  (Santiago, 13-VI-2021)

CAMPIOA Galega 1000 m.l.  A.L. (Vigo, 26-VI-2021)

SUB 14 MULLERES

HUGO COLLAZO COSTAS

SUBCAMPION Galego de 2000 m.l.  A.L.  (Pontevedra, 28-III-2021)

SUBCAMPION Galego 2000 m.l.  A.L. (Vigo, 26-VI-2021)

HUGO DOMINGUEZ JUNCAL

BRONCE Galego de 1000 m.l.  A.L.  (Pontevedra, 28-III-2021)

CAMPION Galego 2000 m.l.  A.L. (Vigo, 26-VI-2021)

SUB 16 HOMES

DIEGO MARTINEZ VILAS

BRONCE Galego de Hexatlon P.C.  (Ourense, 14-III-2021)
SUBCAMPION Galego de Octatlon A.L.  (Lugo, 03-VII-2021)

BRONCE Galego ABSOLUTO Salto de Altura A.L. (Vigo, 18-VII-2021)



SUB 16 MULLERES





CAMPIOAS Galegas ao Aire Libre (Pontevedra, 22-V-2021)

(NEREA MALVIDO-IRIS MALVIDO-MARTA RUA-GEMA DACOSTA-NOA NERGA-LUCIA GIL-CARMEN FRAGA-NOA PIÑEIRO-UXIA SANCHEZ-SARA NERGA-CLAUDIA CARCER-MARTA CAMAÑO-CRISTINA TABOADA-AGATA RODRIGUEZ-ARIADNA BECERRA- MARIETA LOURIDO-ELISA GARCIA)

GEMA DACOSTA MAGDALENO

CAMPIOA Galega Lanzamento de Disco  A.L. (Pontevedra, 27-II-2021)

CAMPIOA Galega Lanzamento de Peso P.C. (Ourense, 13-III-2021)

CAMPIOA Galega Lanzamento de Peso  A.L.  (Lugo, 03-VII-2021)
CAMPIOA Galega Lanzamento de Disco  A.L.  (Lugo, 03-VII-2021)

BRONCE Cto. España Lanzamento de Peso A.L. (Lleida, 17-VII-2021)

CLAUDIA CARCER VAZQUEZ

BRONCE Galego Lanzamento de Peso P.C. (Ourense, 13-III-2021)

SUBCAMPIOA Galega Lanzamento de Peso  A.L.  (Lugo, 03-VII-2021)

AGATA RODRIGUEZ JALDA

CAMPIOA Galega 60 m.v.  P.C. (Ourense, 13-III-2021)

BRONCE Galego 100 m.v.  A.L.  (Lugo, 02-VII-2021)

MAIALEN FERNANDEZ GERMADE

SUBCAMPIOA Galega Lanzamento de Xavelina  A.L.  (Lugo, 03-VII-2021)

SUB 20 MULLERES

ARIADNA GIL FERNANDEZ

CAMPIOA Galega Triple Salto P.C. (Ourense, 28-II-2021)

SUBCAMPIOA Galega 60 m.v. P.C. (Ourense, 28-II-2021)

SUBCAMPIOA Galega ABSOLUTA Triple Salto P.C. (Ourense, 14-III-2021)

CAMPIOA Galega Triple Salto  A. L. (Pontevedra, 19-VI-2021)

BRONCE Galego ABSOLUTO Triple Salto A.L. (Vigo, 18-VII-2021)

SUB 20 HOMES

LOPE QUINTEIRO PENA

CAMPION Galego 800 m.l.   A. L. (Pontevedra, 27-II-2021)

CAMPION Galego 800 m.l.   A. L. (Pontevedra, 19-VI-2021)

SUB 23 MULLERES

SARAY AMOEDO PORTABALES

SUBCAMPIOA Galega Triple Salto P.C. (Ourense, 28-II-2021)

SUBCAMPIOA Galega Lonxitude P.C. (Ourense, 28-II-2021)

MARTINA PARAMOS RIAL

CAMPIOA Galega Pértega P.C.  (Ourense, 28-II-2021)

SUB 23 HOMES

DANIEL CALVAR PARADA

CAMPION Galego Pértega P.C.  (Ourense, 28-II-2021)

MASTER HOMES

JUAN IGLESIAS OTERO

SUBCAMPION Galego 800 m.l.   A. L. (Pontevedra, 29-V-2021)

BRONCE Galego 400 m.l.   A. L. (Pontevedra, 29-V-2021)