Atletas Destacados 12/13

BENXAMÍN HOMES:

Equipo Campión no Alejandro Lorenzo

Campión galego na liga de pista cuberta

Teo Iglesias Vidal

Campión galego de marcha en pista  de inverno (1 decembro 2012)

Subcampión galego de marcha en pista ( 8 de xuño de 2013)

Campión galego de marcha en ruta

Medalla de bronce no Alejandro Lorenzo

Medalla de bronce nos 1000 m.l. de pista cuberta

Subcampión galego en altura de pista cuberta

Denis Fernandez Blanco

Subcampión galego de marcha en pista de inverno (1 decembro 2012)

Campión galego de marcha en pista ( 8 de xuño de 2013)

Subcampión galego de marcha en ruta

record galego de 1km marcha

Subcampión galego no Alejandro Lorenzo

Campión galego en 1000 m.l. de pista cuberta

Pedro Verdeal Otero

Campión galego en salto de lonxitude ao aire libre ( 8 de xuño de 2013)

Subcampión galego de salto de altura ao aire libre ( 8 de xuño de 2013)

Campión galego en lonxitude de pista cuberta

Subcamión galego en 50 m.l. de pista cuberta

Eduardo Parcero Palma

Campión galego de 500 m.l. ao aire libre (8 de xuño de 2013)

Campión galego no Alejandro Lorenzo

Campión galego en 50 m.l. de pista cuberta

Campión galego de 500 m.l. en pista cuberta

Miguel Gallego Paredes

Medalla de bronce galega en marcha en pista ( 8 de xuño de 2013)

Medalla de bronce galega en marcha en ruta

Carlos Menduiña Gutiérrez

Medalla de bronce de peso en pista cuberta

Aarón Otero Ferrari

Campión en lanzamento de peso en pista aire libre

Antón Nuñez Molanes

BENXAMÍN MULLERES:

Sara Mallo Alfonso

Campiona galega en salto de lonxitude ao aire libre (8 de xuño de 2013)

Subcampiona galega de marcha en ruta

Subcampiona galega no Alejandro Lorenzo

Medalla de bronce en salto de lonxitude en pista cuberta

Medalla de bronce nos 500 m.l. ao aire libre (8 de xuño de 2013)

Katia González Fervenza

Medalla de bronce galega en marcha en pista (8 de xuño de 2013)

Campiona galega de marcha en ruta

Mar Guimerans Curra

medalla de bronce galega de marcha en ruta

ALEVÍN MULLERES:

Equipo Campión no Alejandro Lorenzo

Equipo con medalla de bronce no galego escolar de cross

Campión galegas na liga de pista cuberta

Ana Piñeiro Piñeiro

Campiona galega de marcha en pista de inverno  (1 decembro 2012)

Campiona galega de marcha en pista (8 de xuño de 2013)

Subcampiona galega de marcha en ruta

Valeria Fernandez Blanco

Subcampiona galega de marcha en pista de inverno  (1 decembro 2012)

Subcampiona galega de marcha en pista (8 de xuño de 2013)

Campiona galega de marcha en ruta

Nuria Villa Carracelas

Campiona galega en lanzamento de peso (8 de xuño de 2013)

Campiona galega de lanzamento de peso en pista cuberta

Valeria Rodríguez Jalda

Subcampiona galega en lanzamento de peso ( 8 de xuño de 2013)

Subcampiona galega en lanzamento de peso en pista cuberta

Eva Maquieira Graña

Subcampiona galega en lanzamento de pelota ( 8 de xuño de 2013)

Ariadna Gil Fernández

Campiona galega en salto de lonxitude ao aire libre ( 8 de xuño de 2013)

Medalla de bronce nos 500 m.l. ao aire libre ( 8 de xuño de 2013)

Medalla de bronce no Alejandro Lorenzo

Campiona galega nos 500 m.l. de pista cuberta

Campiona galega en lonxitude de pista cuberta

Sandra Souto Otero

Medalla de bronce de 50 m.l. en pista cuberta

Subcampiona galega en lonxitude de pista cuberta

Ines Villamor  Nores

Ines  Pardavila  Prieto

Naiara Currás Gallo

Alba Campos Perez

ALEVÍN HOMES:

Campión en el Alejandro Lorenzo

Campón galego na liga de pista cuberta

Lope Quinteiro Pena

Medalla de bronce galega en lanzamento de peso (8 de xuño de 2013)

Campión galego de lanzamento de pelota (8 de xuño de 2013)

Campión galego en peso de pista cuberta

Aarón Domínguez Hermelo

Medalla de bronce no Alejandro Lorenzo

Gabriel Dacosta Vizoso

Medalla de bronce galega en salto de altura ao aire libre (8 de xuño de 2013)

Subcampión galego de marcha en ruta

Antón Iglesias Vidal

Campión galego de 500 m.l. ao aire libre (8 de xuño de 2013)

Subcampión galego en 50 m.l. de pista cuberta

Subcampión galego  en 500 m.l. de pista cuberta

Jesús Guimeráns Cordeiro

Subcampión galego de marcha (8 de xuño de 2013)

Lois Rodas Arca

Martiño Nuñez Molanes

INFANTIL HOMES:

Equipo campión no Alejandro Lorenzo

Medalla de bronce por equipos no galego escolar de campo a través

Subcampión galegos na liga de pista cuberta

Andrés Obenza Otero

Subcampión galego de marcha en pista de inverno (1 decembro 2012)

Subcampión galego de marcha en ruta

Daniel Armada González

 medalla de bronce en salto con pértega ao aire libre

David Lorenzo Germade

 medalla de ouro en salto con pértega ao aire libre (25 de maio de 2013)

medalla de ouro en 80 m. valados (25 de maio de 2013)

medalla de bronce en salto de altura ao aire libre ( 25 de maio de 2013)

Subcampión galedo en altura de pista cuberta

Campión galego de salto con pértega de pista cuberta

Daniel Calvar Parada

 medalla de bronce en triplo salto ao aire libre ( 25 de maio de 2013)

Subcampión galego de triplo salto en pista cuberta

Carlos Pérez Bacelar

 Campión galego de lanzamento de xavelina (25 de maio de 2013)

Adrián Outeiral Vilas

Subcampión galego de 500 m.l. en pista cuberta

Subcampión galego de lonxitude en pista cuberta

Raúl Barreiro Prieto

Subcampión galego  en lanzamento de peso en pista cuberta

Mauro Maquieira  Graña

Medalla de bronce en lanzamento de peso en pista cuberta

Alejandro Mariño García

Campión galego de triplo salto en pista cuberta

Juan Piñeiro Piñeiro

Martín Pardavila Prieto

INFANTIL MULLERES:

Equipo campión no Alejandro Lorenzo

Equipo campión  no galego escolar

Saray Amoedo Portabales

Subcampiona galega de triplo salto (25 de maio de 2013)

Campiona galega de triplo salto en pista cuberta

Nerea García Fernández

Medalla de bronce en lanzamento de disco (25 de maio de 2013)

Paula Santos Gil

 Medalla de prata en lanzamento de xavelina ( 25 de maio de 2013)

Isaura Framil de Amorin

Medalla de prata en 3000 m.l. ao aire libre (25 de maio de 2013)

Alba Vidal Soliño

Campiona galega nos 2000 m.l. de pista cuberta

María Jesús Corredoira Herbello

Ana Fandiño Rodriguez

CADETE HOMES:

Oscar Broullón Sotelo

Campión galego de lanzamento de peso de pista cuberta (2Marzo 2013)

4ª en lanzamento de peso no Campionato de España de pista cuberta (9 Marzo 2013)

Campión galego de lanzamento de peso en pista o Aire libre (12 maio 2013)

Medalla de bronce en lanzamento de disco no campionato galego de pista o aire libre (12 maio 2013)

Compoñente da selección galega  no campionato de España por autonomías (25 maio 2013)

Campión de España en lanzamento de peso (7 Xulio 2013)

Anxo Rodas Arca

Medalla de bronce en lanzamento de peso no campionato galego de pista cuberta (2 Marzo 2013)

Medalla de bronce en  lanzamento de peso no campionato galego de pista o aire libre (12 maio 2013)

Campión galego de lanzamento de xabalina no campionato galego de pista o aire libre (12 maio 2013)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (25 maio 2013)

9º no lanzamento de xabalina no campionato de España (7 Xulio 2013)

CADETE MULLERES:

Noa Rouco Baqueiro

Campiona galega nos 300 m.l. en pista cuberta (2 Marzo 2013)

1oª nos 300 m.l.no  campionato de España de pista cuberta

Campiona galega en 300 m.l.  no campionato galego de pista o aire libre (12 maio 2013)

10ª nos 300 m.l. no campionato de españa de pista o aire libre

Paula Martinez Fernandez

Subcampiona Galega en 50 m.v. en pista cuberta (2 Marzo 2013)

Medalla de bronce en 100 m.v. no campionato galego de pista o aire libre (12 maio 2013)

Martina Páramos Rial

Medalla de bronce en salto con pértega no Campionato de pista cuberta (2 Marzo 2013)

Noelia Graña Casás

Subcampiona galega en triplo salto en pista cuberta (2 Marzo 2013)

Medalla de bronce en salto de altura no campionato galego de pista o aire libre (12 maio 2013)

Patri Torres Ferradás

Medalla de bronce en lanzamento de peso no campionato galego de pista cuberta (2 Marzo 2013)

Subcampiona galega en lanzamento de peso en pista o aire libre (12 maio 2013)

Noa García Prieto

Compoñente da selección galega de marcha (3 Marzo 2013)

XUVENIL MULLERES:

Mar Chillón Camaño

Campiona galega de 5 km marcha en ruta  (10 Febreiro 2013)

Medalla de bronce absoluta no campionato galego de marcha en ruta (10 Febreiro 2013)

Compoñente da selección galega de marcha (3 Marzo 2013)

4ª no campionato de España de marcha en ruta

Campiona galega de marcha en pista o aire libre (26 maio 2013)

Record galego de marcha en pista o aire libre (26 maio 2013)

Medalla de bronce en marcha no campionato de España Xuvenil (23 xuño 2013)

Record galego de marcha en 5 km en pista o aire libre (23 xuño 2013)

Raquel Villa Carracelas

Campiona galega de lanzamento de peso en pista cuberta (9 febreiro 2013)

4ª en lanzamento de peso no campionato de España de pista cuberta (3 marzo 2013)

Campiona galega de lanzamento de disco en pista o aire libre (26 maio 2013)

Campiona galega de lanzamento de peso  en pista o aire libre (26 maio 2013)

4ª en lanzamento de peso no campionato de España de pista o aire libre (23 xuño 2013)

 Medalla de bronce en lanzamento de peso no galego absoluto en pista o aire libre

Johana Villar Parada

Medalla de bronce en lanzamento de martelo no campionato galego pista o aire libre (26 maio 2013)

Sara Villar millán

Subcampiona galega en 50 m.v. en pista cuberta (3 marzo 2013)

Medalla de bronce en 100 m.vallas no campionato galego pista o aire libre (26 maio 2013)

8ª en 400 m. vallas no campionato de España de pista o aire libre (23 xuño 2013)

Alexia Vidal Martínez

Subcampiona galega de salto de altura en pista cuberta (3 marzo 2013)

Medalla de bronce en salto de altura en pista o aire libre (26 maio 2013)

 Noelia Cousiño Camaño

Subcampiona galega de salto con pértega en pista cuberta

Ana Bermudez Mendez

Medalla de bronce en 3000 m.l. no campionato galego de pista cuberta

XUVENIL HOMES:

Pablo Castro Chapela

Campión galego de lanzamento de peso en pista cuberta (9 febreiro 2013)

Subcampión de España  de lanzamento de peso en pista cuberta (2 marzo 2013)

Record galego en lanzamento de peso en pista cuberta

Campión galego de lanzamento de peso en pista o aire libre (26 maio 2013)

Subcampión galego  de lanzamento de disco en pista o aire libre (26 maio 2013)

Record galego en lanzamento de peso en pista o aire libre

Medalla de bronce en lanzamento de peso no campionato de España en pista o aire libre (23 xuño 2013)

Medalla de bronce en lanzamento de disco no campionato de España en pista o aire libre (23 xuño 2013)

XUNIOR HOMES:

Tomás Ocaña Pazos

Subcampión galego de cross

XUNIOR MULLERES:

3ª no relevo 4×100 (Aida – Noa – Noelia – Paula) absoluto en el gallego de pista aire libre

Aida Amoedo Portabales

Campiona galega en 200 m.l. en pista cuberta (9 febreiro 2013)

Campiona galega en 400 m.l en pista cuberta (9 febreiro 2013)

5ª en 400 m.l no campionato de España de pista cuberta ( 17 marzo 2013)

Campiona galega de 100 m.l en pista o aire libre (1 xuño 2013)

Campiona galega en 200 m.l. en pista o aire libre (1 xuño 2013)

Campiona galega en 400 m.l. en pista o aire libre (1 xuño 2013)

8ª no campionato de España en pista o aire libre (7 xulio 2013)

María Jesús Novo Pardavila

Medalla de bronce nos 400 m.valados no campionato galego de pista o aire libre (1 xuño 2013)

Ainara Rodriguez Nogueira

Campiona galega nos 3000 m. obstáculos en pista o aire libre (1 xuño 2013)

Iria Piedras Gómez

Subcampiona galega nos 3000 m.l en pista cuberta (9 febreiro 2013)

Subcampiona galega nos 3000 m. obstáculos en pista o aire libre (1 xuño 2013)

PROMESA HOMES:

Angel Menduiña Gutiérrez

Campión galego de probas combinadas da categoráia promesa

Subcampión galego absoluto de probas combinadas

VETERANOS:

Carlos Bernárdez Piñeiro

Subcampión galego de lanzamento de martelo

Campión galego de lanzamento de disco

Belén Lemat Cabral

medalla de bronce galega nos  100 m.l. aire libre

medalla de bronce galega nos 200 m.l. aire libre

subcampiona galega nos 400 m.l. aire libre

campiona galega nos 1500 m.l. aire libre

Deja un comentario