CAMPIONATO PROVINCIAL INFANTIL XOGADE EN PISTA A.L.

Pontevedra a 9 de maio de 2015

 

Despois de catro intensas fases previas, chegaba o CAMPIONATO PROVINCIAL INFANTIL, as 16 mellores marcas por proba tiñan representación nas pistas do CGTD de Pontevedra. De Cangas partiu un autobus cargado de amarel@s, como máximo podían participar en tres probas máis os relevos (4×80). O tempo estivo estable e mesmo saíu o sol.  Acadaronse unhas marcas moi respetables e un total de 27 medallas, a falta de computar o 500 m.l. feminino nos  RESULTADOS oficiaís. Foron 11 de ouro, 9 de prata e 7 de bronce. Queda por confirmar o 2º posto no 500 m.l. feminino, acadado por Alba Campos.

Por atletas os RESULTADOS femininos foron os seguintes

  • Ariadna Gil,  1ª 220 m.v., 1ª lonxitude, 1ª triplo salto e 1ª en relevos (4×80)
  • Irene Menéndez,  3ª 150 m.l., 5ª altura e 5ª lonxitude
  • Valeria Rodríguez,  1ª peso, 1ª martelo e 4ª 1000 m.l.
  • Ana Piñeiro  1ª marcha e 7ª xavelina
  • Valeria Fernández  2ª marcha
  • Ines Villamor,  2ª 150 m.l., 6ª 80 m.v., 6ª lonxitude e 1ª en relevos (4×80)
  • Alba Campos,  1ª 80 m.v.,2ª 500 m.l., 4ª peso e 1ª en relevos (4×80)
  • Laura Campos,  3ª 80 m.l., 2ª 80 m.v., 1ª xavelina e 1ª en relevos (4×80)
  • María Rial,  7ª 80 m.l. e 8ª en triplo
  • Sandra Souto,  12ª 80 m.l., 8ª en 80 m.v. e 5ª en triplo.
  • Colomba Carballal,  7ª 150 m.l. e 7ª altura.
  • Lara Fernández,  1ª altura, 2ª pertega e 3ª 80 m.v.
  • Naiara Villar,   9ª 80 m.v., 12ª 220 m.v. e 11ª altura.
  • Sabela López,  6ª triplo, 9ª lonxitude e 10 80 m.v.
  • Veronica Núñez,  2ª altura e 3ª en pértega
  • Alba Pardavila,  11ª lonxitude
  • Ainoa Santos,  2ª disco, 3ª peso e 4ª en martelo.
  • Laura Valladares, 5ª xavelina

    DSC00902


 No tocante os homes, así remataron:

  • Gabriel Dacosta,  8º 150 m.l., 4º altura, 3º lonxitude e 4º relevos (4X80)
  • Lope Quinteiro,  1 ºpeso, 2º 500 m.l., 3º xavelina e 4º relevos (4×80)
  • Martiño Núñez,   6º xavelina, 7º peso e 10º 500 m.l.
  • Aaron Domínguez,  3º 1000 mts obs, 5º triplo, 12º lonxitude e 4º relevos (4×80)
  • Adrián Pastoriza,  5º 80 m.v., 5º altura, 14ª lonxitude e 4º relevos (4×80)
  • Jesús Guimerans,  1º marcha e 7º triplo.

    DSC00843


Deja un comentario