Atletas Destacados 14/15

BENXAMINS:

10933803_899317476759755_7411873653131009163_n

BENXAMIN MULLERES:

Record Galego 4 X 1/2 Volta P.C. (A Coruña 17.01.2015)

Campionas Galegas III Liga Federada (A Coruña 17.01.2015)

Campionas Galegas Alejando Lorenzo (Friol, 25.01.2015)

Subcampionas Galegas Pista A.L. (Riveira, 23.05.2015)

Record Galego Relevo 4×50 A.L. (Riveira, 23.05.2015)

*Equipo: AGATA RODRIGUEZ JALDA- INES BERNARDEZ CABALLERO- LUCIA GIL FERNANDEZ-SARA NERGA- IRIS MALVIDO-NEREA MALVIDO


IMG_3947

BENXAMIN HOMES:

Subcampions Galegos III Liga Federada (A Coruña 17.01.2015)

Subcampions Galegos Alejando Lorenzo (Friol, 25.01.2015)

Campions Galegos Pista A.L. (Riveira, 23.05.2015)

*Equipo: CARLOS LOPEZ MENDUIÑA-CARLOS CORREDOIRA-YAGO JUNCAL- RAUL RIAL LEMOS-SERGIO VALLADARES-


IMG_20150415_175630

CARMEN FRAGA SOBREIRA

Bronce no Galego de Marcha en pista (A Coruña  29.11.14)

IMG_20150409_193921

NOA NERGA

Bronce Peso Galego P.C. (A Coruña 14.02.2015)

Bronce Galego Peso A.L. (Ferrol 13.06.2015)

IMG_20150409_193953

LARA IGLESIAS SUAREZ

Bronce  Galego de Marcha en Ruta (Marín 15.02.2015)

Subcampiona Galega Marcha A.L. (Ferrol 13.06.2015)

gema

GEMA DACOSTA

Subcampiona Galega Pelota A.L. (Ferrol  13.06.2015)

IMG_20150618_193555

ELOY DOMINGUEZ HERMELO

Campión Galego Pelota A.L. (Ferrol  13.06.2015)

Subcampión Galego Peso A.L. (Ferrol  13.06.2015)

IMG_20151019_174530

DIEGO MARTINEZ

Bronce Galego Pelota A.L. (Ferrol  13.06.2015)

guillermo alonso gil

 GUILLERMO ALONSO GIL

Subcampión  Galego Peso P.C. (A Coruña 14.02.2015)

 

 


ALEVINS:

Alevin

ALEVIN  HOMES:

Campions Galegos III Liga Federada (A Coruña 17.01.2015)

Bronce Alejandro Lorenzo (Friol, 25.01.2015)

Campions Galegos Pista A.L. (Riveira, 23.05.2015)

*Equipo: DANIEL QUINTEIRO-JOEL CURRO-CARLOS MENDUIÑA-JAVIER PORTELA-ANTON NUÑEZ


10628672_984129161601235_847567293907125760_o

DENIS FERNANDEZ BLANCO

Campión Galego Marcha en Pista (A Coruña  29.11.14)

Campión Galego de Marcha en Ruta (Marín 15.02.2015)

teo iglesias vidal (2)

TEO IGLESIAS VIDAL

Bronce no Galego de Marcha en pista (A Coruña  29.11.14)

Bronce  Galego de Marcha en Ruta (Marín 15.02.2015)

IMG_20150416_195753

 EDUARDO PARCERO

Bronce Galego 500 m.l. P.C. (A Coruña 14.02.2015)

IMG_20150415_175921

AARON OTERO

Campión Galego Peso P.C. (A Coruña 14.02.2015)

Campión Galego Peso A.L. (Ferrol  13.06.2015)

IMG_20150914_180350

PEDRO VERDEAL

Bronce Galego Lonxitude A.L. (Ferrol  13.06.2015)

saraMallo

SARA MALLO

Campiona Galega Lonxitude P.C.  (A Coruña 14.02.2015)

Campiona Galega Lonxitude A.L.  (Ferrol  13.06.2015)


 

INFANTIS:

infantil

INFANTIL MULLERES:

Record Galego Relevo 4 X 1 Volta P.C. (A Coruña 17.01.2015)

Campionas Galegas III Liga Federada (A Coruña 17.01.2015)

Campionas Galegas Pista A.L. (Riveira, 23.05.2015)

Campionas de España Pista A.L. (Valladolid, 20-21.06.2015)

Record Galego Relevo 5X80 A.L. (Valladolid,  21.06.2015)

*Equipo: INES VILLAMOR NORES-COLOMBA CARBALLAL-MARIA RIAL ALFAYA-SANDRA SOUTO-SABELA LOPEZ MENDUIÑA-VERONICA NUÑEZ GIL

10403425_902973686394134_7359792774675385476_n

INFANTIL HOMES:

Bronce Alejandro Lorenzo (Friol, 25.01.2015)

*Equipo: AARON DOMINGUEZ HERMELO-GABRIEL DACOSTA-ADRIAN PASTORIZA-DANIEL IGLESIAS-MARTIÑO NUÑEZ


ana piñeiro piñeiro

ANA PIÑEIRO PIÑEIRO

Subcampióna Galega Marcha en Pista (A Coruña  29.11.14)

Campiona  Galega de Marcha en Ruta (Marín 15.02.2015)

Campiona Galega Marcha A.L. (Ferrol  13.06.2015)

Campiona España Marcha (Valladolid 20.06.2015)

Record Galego 2000 mts. Marcha Pista A.L. (Valladolid 20.06.2015)

ainoa santos piñeiro (2)

AINOA SANTOS

Bronce Galego Disco A.L. (Ferrol 13.06.2015)

irene5

IRENE MENDENDEZ MARIÑO

Bronce Galego Lonxitude P.C. (A Coruña 14.02.2015)

IMG-20150405-WA0003

ARIADNA GIL FERNANDEZ

Campiona Galega Lonxitude P.C.  (A Coruña 14.02.2015)

Campiona Galega 220 m. v. A.L. (Ferrol  13.06.2015)

Campiona Galega Lonxitude A.L. (Ferrol  13.06.2015)

DSC00190

LAURA CAMPOS

Subcampiona Galega 50 m.v. P.C. (A Coruña 14.02.2015)

Subcampiona Galega Xavelina A.L. (Ferrol  13.06.2015)

alba campos perez

ALBA CAMPOS

Campiona Galega 80 m.v. A.L. (Ferrol  13.06.2015)

IMG-20150410-WA0001

VALERIA RODRIGUEZ JALDA

Campiona Galega Peso P.C.  (A Coruña 14.02.2015)

Campiona Galega Peso A.L. (Ferrol  13.06.2015)

Campiona Galega Martelo A.L. (Ferrol 13.06.2015)

Bronce Cto. España Peso (Valladolid 21.06.2015)

IMG_20150411_094810

LARA FERNANDEZ

Subcampiona Galega Pértega. P.C. (A Coruña 14.02.2015)

Campiona Galega Pértega A.L. (Ferrol 13.06.2015)

Bronce Galego Altura A.L. (Ferrol 13.06.2015)

valeria fernandez blanco

VALERIA FERNANDEZ BLANCO

Bronce no Galego de Marcha en pista (A Coruña  29.11.14)

Subcampiona  Galega de Marcha en Ruta (Marín 15.02.2015)

veronica

VERONICA NUÑEZ GIL

Bronce Galego Altura A.L. (Ferrol 13.06.2015)

IMG-20150411-WA0000

ANTON IGLESIAS

Campión Galego Altura P.C. (A Coruña 14.02.2015)

lope quinteiro pena

LOPE QUINTEIRO

Subcampion Galego Peso. P.C. (A Coruña 14.02.2015)

Campión Galego Peso A.L. (Ferrol 13.06.2015)

IMG_20150522_223414

JESUS GUIMERANS

Bronce  Galego de Marcha en Ruta (Marín 15.02.2015)


CADETES:

IMG_7636

 

CADETE HOMES

Bronce Galego Escolar de Cross (Pereiro Aguiar 21.02.2015)

*Equipo: JUAN PIÑEIRO PIÑEIRO-


daniel calvar parada

DANIEL CALVAR PARADA

Subcampión Galego de Probas Combinadas (Lugo 07.02.2015)

Subcampión Galego Pértega  P.C. (A Coruña 28.02.2015)

Campión Galego Probas Combinadas A.L. (Vilagarcia 18.04.2015)

Record Galego  Octathlon A.L. (Vilagarcia 18.04.2015)

Compoñente Selección Galega Cto. España CSD Pista (Alcobendas 20-21.06.2015)

david

DAVID LORENZO GERMADE

Bronce Galego de Probas Combinadas (Lugo 07.02.2015)

Campión Galego Pértega P.C. (A Coruña 28.02.2015)

Subcampión Galego 50 m.v. P.C. (A Coruña 28.02.2015)

Campión Galego Pértega A.L. (Pontevedra 30.05.2015)

Compoñente Selección Galega Cto. España CSD Pista (Alcobendas 20-21.06.2015)

IMG_20150528_203934-01

 ADRIAN OUTEIRAL

Bronce Galego Lonxitude P.C. (A Coruña 28.02.2015)

IMG_20150604_192958

DANIEL ARMADA

Bronce Galego Pértega Pista A.L. (Pontevedra 30.05.2015)

IMG-20150602-WA0003

MANEL IGLESIAS

Subcampión Galego Xavelina Pista A.L. (Pontevedra 30.05.2015)

saray amoedo

SARAY AMOEDO

Campiona Galega de Triplo P.C. ( A Coruña 28.02.2015)

Bronce Galego Lonxitude P.C. (A Coruña 28.02.2015)

4ª Campionato de España Triplo  P.C. (Sabadell 22.03.2015)

Campiona Galega Lonxitude Pista A.L. (Pontevedra 30.05.2015)

Campiona Galega Triplo Pista A.L. (Pontevedra 30.05.2015)

Compoñente Selección Galega Cto. España CSD Pista (Alcobendas 20-21.06.2015)

Subcampiona Galega ABSOLUTA de Triplo A.L. (P. de Aguiar 18.07.2015)


 

XUVENIS:


paula martínez fernández

PAULA MARTINEZ FERNANDEZ

Bronce Galego Absoluto 60 m.v. (Lugo 07.02.2015)

Bronce Galego 100 m.v. A.L. (A Coruña 07.06.2015)

Subcampiona Galega Relevo 4X100 A.L. (A Coruña 07.06.2015)

noelia

NOELIA GRAÑA CASAS

Subcampióna Galega 50 m.l. P.C. (A Coruña 15.02.2015)

Subcampiona Galega Relevo 4X100 A.L. (A Coruña 07.06.2015)

noa

NOA ROUCO

Bronce Galego 200  m.l. P.C. (A Coruña 15.02.2015)

Subcampiona Galega Relevo 4X100 A.L. (A Coruña 07.06.2015)

407381_10200346090720128_1840360725_n

MARTINA PARAMOS RIAL

 Campiona Galega Pértega. P.C. (A Coruña 15.02.2015)

Bronce Galego Pértega A.L. (A Coruña 07.06.2015)

Subcampiona Galega Relevo 4X100 A.L. (A Coruña 07.06.2015)

IMG-20150425-WA0001

LAURA MEIRA GESTIDO

Subcampiona Galega de Xavelina A.L. (Cangas 01.03.2015)

Campiona Galega Xavelina A.L. (A Coruña 07.06.2015)

Campiona de España Xavelina A.L. (Ciudad Real, 28.06.2015)

10317552_4230285612015_4139541422861506053_o

PATRICIA TORRES FERRADAS

Bronce Galego Peso P.C. (A Coruña 15.02.2015)

Subcampiona Galega Peso A.L. (A Coruña 07.06.2015)

Subcampiona Galega Disco A.L. (A Coruña 07.06.2015)

oscar broullon sotelo

OSCAR BROULLON

Subcampion Galego Peso P.C. (A Coruña 15.02.2015)

Subcampion Galego Peso A.L. (A Coruña 07.06.2015)


 

JUNIOR:


junior

JUNIOR MULLERES

Campionas Galegas en Pista A.L. ( A Coruña 17.05.2015)

*Equipo: ESTELA CRESPO-ANA ANTEPAZO-INES PIÑEL-SARA VILLAR-ALBA PAZOS-JOHANA VILLAR PARADA


esmeralda corredoira herbello

ESMERALDA CORREDOIRA HERBELLO

Bronce no Galego de Marcha en pista (A Coruña  29.11.14)

raquel villa carracelas

RAQUEL VILLA CARRACELAS

Campiona Absoluta Peso en P.C. (A Coruña 31.01.2015)

Subcampiona de España de Peso (Valencia 08.03.2015)

Campiona Galega Peso A.L. (A Coruña 07.06.2015)

Campiona Galega Disco A.L. (A Coruña 07.06.2015)

Bronce Galego ABSOLUTO en Pista A.L. (P. de Aguiar 18.07.2015)

mar chillon camaño

MAR CHILLON CAMAÑO

Campiona  Galega de Marcha en Ruta (Marín 15.02.2015)

Subcampiona Absoluta de Marcha en Ruta (Marín 15.02.2015)

Compoñente Selección Galega de Marcha (Jumilla 01.03.2015)

Campiona de España coa Selección Galega de Marcha (Jumilla 01.03.2015)

Subcampiona de España  de Marcha en Ruta  (Jumilla 01.03.2015)

Campiona Galega Marcha en Pista A.L. (Pontevedra 30.05.2015)

Bronce Cto. España Marcha Pista A.L. (Valladolid, 04.07.2015)

Record Galego 10.000Mts Marcha Pista A.L. (Valladolid, 04.07.2015)

Compoñente Selección Galega Absoluta (Gijón, 25.07.2015)

alexia

ALEXIA VIDAL

Subcampióna Galega Altura P.C. (A Coruña 15.02.2015)

Subcampióna Galega Lonxitude P.C. (A Coruña 15.02.2015)

IMG-20150609-WA0005

TALIA GARCIA

Subcampiona Galega Disco A.L. (A Coruña 07.06.2015)

noelia cousiño

NOELIA COUSIÑO

Bronce Galego Pértega A.L. (A Coruña 07.06.2015)

IMG_20150521_204523

PABLO CASTRO

Campión Galego Peso P.C. (A Coruña 15.02.2015)

Campión Galego Peso A.L. (A Coruña 07.06.2015)

Subcampión Galego Disco A.L. (A Coruña 07.06.2015)

varo

ALVARO LORENZO

Campion Galego Pértega A.L. (A Coruña 07.06.2015)


PROMESA:


angel menduiña gutierrez

ANGEL MENDUIÑA GUTIERREZ

 Subcampion Promesa e Bronce Galego Absoluto Probas Combinadas.

Campión Promesa e Subcampión Galego Absoluto Probas Combinadas (Vilagarcia 18.04.2015)

Campión Promesa e Subcampión Galego Absoluto Probas Combinadas (Pontevedra 30.05.2015)

Subcampion Galego Lonxitude A.L. (A Coruña 07.06.2015)

Bronce Galego Disco A.L. (A Coruña 07.06.2015)

aida amoedo portabales

AIDA AMOEDO

Bronce Galego 100 m.l. A.L. (A Coruña 07.06.2015)

maria novo pardavila

Mª JESUS NOVO PARDAVILA

Subcampiona Galega 400 m.v. A.L. (A Coruña 07.06.2015)

Bronce Galego Lonxitude A.L. (A Coruña 07.06.2015)


VETERANS



belen

BELEN LEMAT

Campiona Galega 800 m.l. P.C. (A Coruña 01.03.2015)

Bronce Galego 400 m.l. P.C. (A Coruña 01.03.2015)

carlos bernardez piñeiro

CARLOS BERNARDEZ PIÑEIRO

Campión Galego Martelo A.L. ( O Barco 14.06.2015)

Campeón Galego Disco  A.L.  ( O Barco 14.06.2015)


Deja un comentario