Atletas destacados 13/14

 

BENXAMIN HOMES.-

Subcampions Galegos Liga Federada Escolar.

Campions Galegos Memorial Alejandro Lorenzo

Bronce Galego Clubes A.L.

DENIS FERNANDEZ BLANCO

Subcampion Galego Memorial Alejandro Lorenzo

Campion Galego 1000 m.l. Pista Cuberta (Record Galego)

Campion Galego Altura Pista Cuberta

Campion Galego marcha en Pista

Campión Galego de Marcha en Ruta (Record Galego)

Campión Galego Marcha Pista A.L. (Record Galego)

Subcampión Galego 1000 metros en Ruta.

GUILLERMO ALONSO GIL
ANTON NUÑEZ MOLANES

JOEL CURRO PEREIRA

CARLOS MENDUIÑA GUTIERREZ

CARLOS CORREDOIRA HERBELLO

YAGO JUNCAL ALFAYA

CARLOS LOPEZ MENDUIÑA

ELOY DOMINGUEZ HERMELO

DANIEL QUINTEIRO GRAÑA

 

BENXAMIN MULLERES.-

KATIA GONZALEZ FERVENZA

Subcampiona  Galega marcha en Pista

Subcampiona Galega marcha en Ruta

ALEVIN HOMES.-

Campions Liga Federada Escolar.

Campions Galegos Clubes A.L.

GABRIEL DACOSTA VIZOSO

Bronce en Altura Galego P.C.

Subcampion Galego marcha en Ruta.

Campión Galego Lonxitude A.L.

Subcampión Galego Altura A.L.

LOPE QUINTEIRO PENA

Campión Galego Peso P.C.

Subcampión Galego Peso A.L.

ADRIAN PASTORIZA GARCIA

Subcampión Galego Altura P.C.

Bronce Galego Lonxitude A.L.

TEO IGLESIAS VIDAL

Campión Galego Marcha en Pista.

Campión Galego Marcha en Ruta.

Campión Galego Marcha en Pista A.L.

MIGUEL GALLEGO PAREDES

Bronce Galego Marcha en Pista.

Bronce Galego de Marcha en Ruta.

PEDRO VERDEAL  OTERO

AARON OTERO FERRARI

MARTIÑO NUÑEZ MOLANES

EDUARDO PARCERO PALMA

ALEVIN MULLERES.-

Campionas Liga Federada Escolar.

Subcampionas Galegas Clubes A.L.

ANA PIÑEIRO PIÑEIRO

Campiona Galega Marcha en Pista (Record Galego)

Campiona Galega de Marcha en Ruta

Campiona Galega de Inverno de Marcha en Pista.

COLOMBA CARBALLAL LOPEZ

Subcampiona Galega altura A.L.

EVA MAQUIEIRA GRAÑA

Campiona  Galega Peso P.C.

AINOA SANTOS PIÑEIRO

Bronce Galego Peso P.C.

Subcampiona Galega Peso A.L.

SABELA LOPEZ MENDUIÑA

MARIA RIAL ALFAYA

SARA MALLO ALFONSO

INES PARDAVILA PRIETO

ALBA PARDAVILA ANTEPAZO

ARACELI DEL RIO RODAS

INFANTIL HOMES.-

Campions Liga Federada Escolar.

Bronce no Memorial Alejandro Lorenzo.

Campions Galegos Clubes A.L.

CARLOS PEREZ BACELAR


Campión Galego Xavalina A.L.

Subcampión Galego Disco A.L.

JESUS GUIMERANS CORDEIRO

Bronce Campionato Galego de Marcha en Ruta.

RAUL BARREIRO PRIETO

Subcampión Galego Peso P.C.

Subcampión Galego Peso A.L.

Subcampión Galego Martelo A.L.

MAURO MAQUIEIRA GRAÑA

Bronce Galego Peso P.C.

Bronce Galego Peso A.L.

LUIS M. PASTORIZA GONZALEZ

JUAN PIÑEIRO PIÑEIRO

AARON DOMINGUEZ HERMELO

ANTON IGLESIAS VIDAL

MARTIN PARDAVILA PRIETO

INFANTIL MULLERES.-

Campionas Galegas Liga Federada Escolar

Subcampionas Galegas memorial Alejandro Lorenzo.

Campionas Galegas Clubes A.L.

Record Galego Relevos 5 x 80 (Alcobendas 2014)

ISAURA FRAMIL DE AMORIN


Bronce Galego 2000 m.l. P.C.

VALERIA RODRIGUEZ JALDA


Campiona Galega Peso P.C.

Subcampióna Galega Peso A.L.

Subcampiona Galega Martelo A.L.

ARIADNA GIL FERNANDEZ


Bronce Galego Triplo A.L.

VALERIA FERNANDEZ BLANCO


Subcampiona Galega Marcha en Pista.

Subcampiona Galega Marcha en Ruta.

Bronce Galego en Marcha Pista A.L.

NURIA VILLA CARRACELAS


Bronce Galego Peso A.L.

ALBA GUIMERANS CORDEIRO

Campióna Galega Martelo A.L.

MARIA RODRIGUEZ TEIJEIRO

IRENE MENENDEZ MARIÑO

INES VILLAMOR NORES

SANDRA SOUTO OTERO

VERONICA NUÑEZ GIL

LARA FERNANDEZ CAAMAÑO

UXIA CHAPELA  PENA

NAIARA VILLAR PARADA

ALABAMA HUERTES GARCIA

ALBA CAMPOS PEREZ

LAURA CAMPOS PEREZ

CADETE HOMES.-

Subcampions Galegos Clubes Aire Libre.

DANIEL  CALVAR PARADA

Campión Galego de Probas Combinadas.

Campión Galego Probas Combinadas Aire Libre. (Record Galego Octathlon)

JUAN GREGORIO OTERO

Subcampión Galego Lanzamento Xavalina A.L.

DAVID LORENZO GERMADE

Bronce Galego en Pertega P.C.

Bronce Galego en Altura P.C.

Bronce Galego en Pertega A.L.

ADRIAN OUTEIRAL VILAS

MANEL IGLESIAS  VIDAL

MARTIN SOUTO OTERO

DANIEL ARMADA GONZALEZ

MARTIN PEREZ BACELAR

ANDRES OBENZA OTERO

ALEJANDRO MARIÑO

CADETE MULLERES.-

SARAY AMOEDO PORTABALES


Subcampiona Galega Triplo P.C.

Campiona Galega Triplo A.L.

Compoñente Selección Galega.

NOA GARCIA  PRIETO

Compoñente Selección Galega de Marcha.

XUVENIL HOMES.-

OSCAR BROULLON SOTELO

Subcampion Galego en Peso P.C.

Campión Galego Peso A.L.

XUVENIL-XUNIOR MULLERES.-

Campionas Galegas Clubes Aire Libre.

NOELIA GRAÑA CASAS

Subcampiona  Galega 50 m.l. P.C.

Subcampiona Galega 100 m.l. A.L.

Bronce Galego en Altura A.L.

SARA VILLAR  MILLAN

Bronce Galego 50 m.v. P.C.

ESTELA CRESPO RODRIGUEZ

Subcampiona Galega 200 m.l. P.C.

Campiona Galega Relevos 4X400 Absoluto A.L.

Bronce Galego 200 m.l. A.L.

PATRICIA TORRES FERRADAS

Subcampiona Galega Peso P.C.

Subcampiona Galega Peso A.L.

Subcampiona Galega Disco A.L.

NOA ROUCO BAQUEIRO

Subcampiona Galega 400 m.l. P.C.

Campiona Galega Relevos 4X400 Absoluto  A.L.

Subcampiona Galega 400 m.l. A. L.

LAURA MEIRA GESTIDO

Bronce Galego Absoluto Xavalina A.L.

Campiona Galega Xavalina A.L.

ALEXIA VIDAL MARTINEZ

Subcampiona Galega Absoluta en Salto de Altura A.L.

Subcampiona Galega Altura A.L.

Subcampiona Galega Lonxitude A.L.

ESMERALDA CORREDOIRA HERBELLO

Bronce Galego Marcha A.L.

PAULA MARTÍNEZ FERNANDEZ

Subcampiona Galega 100 m.v. A.L.

NOEMI CRESPO RODRIGUEZ

Subcampiona Galega 3000 m.l.

IRIA PIEDRAS GOMEZ

Campiona Galega 3000 m.Obst. A.L.

RAQUEL VILLA CARRACELAS

Bronce Galego Absoluto Peso P.C.

Subcampiona Galega Absoluta Peso A.L.

Campiona Galega Peso P.C.

Campiona Galega Peso A.L.

Campiona Galega Disco A.L.

AIDA AMOEDO PORTABALES

Campiona Galega Relevos 4X400 Absoluto A.L.

Campiona Galega 100 m.l. A.L.

Subcampiona Galega 400 m.l. A.L.

Bronce Galego 200 m.l. A.L.

Mª JESUS NOVO PARDAVILA

Subcampiona Galega 400 m.v. A.L.

Bronce Galego 100 m.v. A.L.

TALIA GARCIA PRIETO

Bronce Galego Peso A.L.

MAR CHILLÓN CAMAÑO

Subcampiona absoluta Galega marcha en pista

Campiona Galega Xunior de marcha en pista

Compoñente Selección Galega de Marcha.

Campiona Galega Absoluta e Xunior de Marcha en Ruta.

Campiona Galega Marcha A.L.

LUCIA PIEDRAS GOMEZ

NOELIA COUSIÑO CAMAÑO

JOHANA VILLAR PARADA

XUNIOR HOMES.-

PABLO CASTRO CHAPELA

Bronce Galego Absoluto Peso P.C.

Campión Galego Peso P.C.

Subcampión Galego Absoluto Peso A.L.

Campión Galego Peso A.L. (Record Galego 15,77)

Subcampión Galego Disco A.L.

Subcampión de España de Peso (Record Galego)

PROMESA HOMES.-

ÁNGEL MENDUIÑA GUTIERREZ

Campion Galego peso P.C.

Bronce Galego en pértega P.C.

Subcampion Galego en altura P.C.

Subcampión Galego Probas Combinadas.

Subcampión Galego Absoluto Probas Combinadas A.L.

Campión Galego Altura A.L.

Subcampión Galego Lonxitude A.L.

 

ABSOLUTO FEMENINO.-

Bronce na Copa de Clubes de Pista Cuberta.

Bronce Campionato Galego Clubes Aire Libre

Bronce na Final Clubes 2ª División.

MARINA CABALLERO IGLESIAS

Campiona Galega Relevos 4X400 Absoluto A.L.

LAURA GARCIA-TUÑON TRASANDE

Bronce Galego Milla en Ruta.

MONICA CABIRTA GUTIERREZ

ALBA VIDAL SOLIÑO

MARTINA PARAMOS RIAL

AINARA RODRIGUEZ NOGUEIRA

VETERAN  MULLERES.-

BELEN LEMAT CABRAL

Bronce Galego 50 m.l. P.C.

Subcampiona Galega  400 m.l. P.C.

Subcampiona Galega 1500 m.l. P.C.

VETERAN HOMES.-

CARLOS BERNARDEZ PIÑEIRO

Subcampión Galego Martelo A.L.

Campión Galego Disco A.L.

Deja un comentario