Atletas Destacados 11/12

BENXAMÍN

Individual Feminino:

 ANA PIÑEIRO PIÑEIRO

Campiona galega de marcha en pista 7 Decembro 2011

Medalla de bronce no Memorial Alejandro Lorenzo 15 Xaneiro 2012

Campiona galega de marcha en ruta (5 Febreiro 2012)

Record galego de marcha en ruta (5 Febreiro 2012)

Subcampiona galega en salto de lonxitude en pista cuberta (31 Abril 2012)

( Campiona galega de marcha en pista o aire libre   (2 Xuño 2012)

AINOA SANTOS PIÑEIRO   

Medalla de bronce no  campionato galego de marcha en pista 7 decembro 2011

Medalla de bronce no campeonato galego de marcha en ruta (5 Febreiro 2012)

Subcampiona galega en lanzamento de peso en pista o aire libre (2 Xuño 2012)

Medalla de bronce en marcha no campionato galego de pista o aire libre (2 Xuño 2012)

 Eva Maquieira Graña

Subcampiona galega de lanzamento de pelota en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Medalla de bronce no lanzamento de peso no galego de pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

                                                                                                          Alba Pardavila Antepazo

Medalla de bronce no salto de lonxitude no galego de pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Sara Mallo Alfonso

Araceli Del Río Rodas

Emma Fernandez Mariño

Ines Pardavila Prieto

 

Individual Masculino:

Lope Quinteiro Pena

Campión galego en lanzamento de peso en pista cuberta (31 Abril 2012)

Record galego en lanzamento de peso en pista cuberta (31 Abril 2012)

Medalla de bronce en 500 m.l. en pista cuberta (31 Abril 2012)

Campión galego en lanzamento de peso en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Subcampión galego en lanzamento de pelota en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Adrián Pastoriza García

Medalla de bronce en salto de lonxitude en pista cuberta (31 Abril 2012)

Medalla de bronce en salto de lonxitude  no galego de pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Gabriel Dacosta Vizoso

Medalla de bronce nos 1000 m.l. en pista cuberta (31 Abril 2012)

 

Subcampión galego nos 500 m.l. en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

 Teo Iglesias Vidal

Campión galego de marcha en en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Pedro Verdeal Otero

Subcampión galego no salto de lonxitude en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Lois Rodas Arca

ALEVÍN
Individual Feminino:

VALERIA FERNANDEZ BLANCO

Campiona galega de marcha en pista 7 Decembro 2011

Campiona galega de marcha en ruta (5 Febreiro 2012)

Campiona galega de marcha en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Nuria Villa Carracelas

Subcampiona galega en lanzamento de peso en pista cuberta (31 Abril 2012)

Subcampiona galega no lanzamento de peso en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Ariadna Gil Fernández

Medalla de bronce nos 500 m.l.en pista cuberta (31 Abril 2012)

Subcampiona galega  nos 500 m.l. en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Subcampiona galega en salto de lonxitude en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Valeria Rodríguez Jalda 

Medalla de bronce en lanzamento de peso en pista cuberta (31 Abril 2012) 

Campiona galega de lanzamento de peso en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

 Isaura Framil de Amorin

Medalla de bronce en lanzamento de pelota  no galego de pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Sandra Souto Otero

Irene Menendez Mariño

Naiara Currás Gayo

Naiara Villar parada

 

Individual Masculino:

JESUS GUIMERÁNS CORDEIRO

Medalla de bronce no  campionato galego de marcha en pista 7 decembro 2011

Subcampión galego de marcha en ruta (5 Febreiro 2012)

 Medalla de bronce en marcha no galego de pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Aarón Fandiño Jorge

Subcampión galego en salto de altura (31 Abril 2012)

 Medalla de bronce en salto de altura no galego de pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Raúl Barreiro Prieto

Subcampión galego en lanzamento de peso en pista cuberta (31 Abril 2012)

Subcampión galego en lanzamento de peso en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Carlos Pérez Bacelar:

Campión galego en lanzamento de pelota en pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

 Aarón Domínguez Hermelo

Medalla de bronce nos 2000 m.l. no galego de pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Mauro Maquieira Graña

Medalla de bronce en lanzamento de peso no galego de pista o aire libre  (2 Xuño 2012)

Martín Pardavila prieto

Simón Pereira Millán

Juan piñeiro Piñeiro

Antón Iglesias Vidal

INFANTIL:
Individual Feminino:

NOA GARCÍA PRIETO

Subcampiona galega de marcha en pista 7 decembro 2011

Subcampiona galega de marcha en ruta (5 Febreiro 2012)

Subcampiona galega en salto con pértega en pista cuberta (31 Abril 2012)

Medalla de bronce en lanzamento de peso en pista cuberta (31 Abril 2012)

Campiona galega de salto con pértega en pista o aire libre (26 Maio 2012)

Alba Vidal Soliño

Medalla de bronce no campeonato galego escolar de campo a través (25 Febreiro 2012)

Medalla de bronce en 3000 m.l no galego de pista o aire libre (26 Maio 2012)

Martina Páramos Rial

Campiona galega nos 50 m. valados en pista cuberta (31 Abril 2012)

Lía Soage Suarez

Paula Santos Gil

Mª Jesús Corredoira

Ana Fandiño Rodriguez

Saray Amoedo Portabales

Nerea  García Fernandez

 

Individual Masculino:

ANDRÉS OBENZA OTERO

Medalla de bronce no  campionato galego de marcha en pista 7 decembro 2011

Samuel Alonso Gil

Campión galego no lanzamento de peso en pista cuberta (31 Abril 2012)

Subcampión galego de lanzamento de peso en pista o aire libre (26 Maio 2012)

 

David Lorenzo Germade

Adrián Outeiral Vilas

Alejandro Mariño

Daniel Calvar Parada

Martín souto Otero

Daniel Armada Gonzalez

Jorge Piñeiro Garrido

Martín Perez Bacelar

CADETE
Individual Feminino:

ALEXIA VIDAL MARTINEZ

Medalla de bronce no galego de probas combinadas (22 Enero 2012)

Subcampiona galega en salto de altura en pista cuberta (13 Febreiro 2012)

 Subcampiona galega en salto de altura en pista o aire libre (19 maio 2012)

NOA ROUCO BAQUEIRO

Medalla de bronce nos 50 m.l. en pista cuberta (13 Febreiro 2012)

Subcampiona galega nos 300m.l. en pista cuberta (13 Febreiro 2012)

Subcampiona galega nos 300 m.l. en pista o aire libre (19 maio 2012)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (2 Xunio 2012)

SARA VILLAR MILLÁN

Subcampiona galega en 50 m. vallas en pista cuberta (13 Febreiro 2012)

Subcampiona galega nos 100 m. valados   en pista o aire libre (19 maio 2012)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (2 Xunio 2012)

CARLA BERNARDEZ MIRANDA

Subcampiona galega no lanzamento de peso en pista cuberta (13 Febreiro 2012)

Subcampiona galega no lanzamento de peso en pista o aire libre (19 maio 2012)

Subcampiona galega no lanzamento de disco en pista o aire libre (19 maio 2012)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (2 Xunio 2012)

Esmeralda Corredoira Herbello

Medalla de bronce en marcha  no galego de pista o aire libre (19 maio 2012)

Noelia Graña Casas

Medalla de bronce en salto con pértega  no galego de pista o aire libre (19 maio 2012)

Patricia Torres Ferradas

Medalla de bronce en  lanzamento de peso no galego de pista o aire libre (19 maio 2012)

Paula Martinez Ferradás

Medalla de bronce  no galego de probas combinadas de pista o aire libre (Xullo 2012)

Individual Masculino:

OSCAR BROULLÓN SOTELO

Medalla de bronce no lanzamento de peso en pista cuberta (13 Febreiro 2012)

XUVENIL:
Individual Feminino:

MAR CHILLÓN CAMAÑO

Campiona galega de marcha en pista 7 Decembro 2011

Medalla de bronce absoluta no  campionato galego de marcha en pista 7 decembro 2011

Subcampiona galega de marcha en ruta (5 Febreiro 2012)

Compoñente da selección galega de cross (11 Marzo 2012)

Campiona galega en 5 km marcha  en pista o aire libre (13 Maio 2012)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (26 Maio 2012)

Medalla de bronce en marcha no campionato galego absoluto

 Aida Amoedo Portabales

Campiona galega nos 400 m.l. en pista cuberta (26 Febreiro 2012)

Campiona galega nos 400 m.l. en pista o aire libre (13 Maio 2012)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (26 Maio 2012)

Raquel Villa Carracelas

Subcampiona galega no lanzamento de peso en pista cuberta (26 Febreiro 2012)

Subcampiona galega  en lanzamento de peso en pista o aire libre (13 Maio 2012)

Medalla de bronce en lanzamento de disco no Galego de pista o aire libre (13 Maio 2012)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (26 Maio 2012)

Noelia Cousiño Camaño

Medalla de bronce en salto con pértega no galego de pista cuberta (26 Febreiro 2012)

 Medalla de bronce en salto con pértega no galego de pista o aire libre

 Talía García Prieto

Medalla de bronce no lanzamento de peso no galego de pista cuberta (26 Febreiro 2012)

Medalla de bronce en lanzamento de xavalina no galego de pista o aire libre (13 Maio 2012)

Ana Bermúdez Méndez

Subcampiona galega nos 2000 m. obstáculos en pista o aire libre (13 Maio 2012)

María Jesús Novo Pardavila

Medalla de bronce nos 400m valados no galego de pista o aire libre (13 Maio 2012)

Individual Masculino:

TOMÁS OCAÑA PAZOS

Medalla de bronce en el gallego de Campo a Través (15 Enero 2012)

Medalla de bronce nos 3000 m.l. en pista cuberta (26 Febreiro 2012)

Compoñente da selección galega de cross (11 Marzo 2012)

Pablo Castro Chapela

Record galego lanzamento de peso 16.80 m. no criterium galego de lanzamentos de outono (22 outubre 2011)

Campión galego en lanzamento de peso en pista cuberta (26 Febreiro 2012)

 Campión galego en Lanzamento de peso en pista o aire libre (13 Maio 2012)

Subcampión galego de lanzamento de disco en pista o aire libre (13 Maio 2012)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (26 Maio 2012)

Adrián Bouza Díaz

Subcampión galego nos 1500m.l. en pista cuberta (26 Febreiro 2012)

Faustino Maquieira Outeda

Subcampión galego nos 400 m.l. en pista cuberta (26 Febreiro 2012)

Subcampión galego nos 400 m.l. en pista

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (26 Maio 2012)

Jesús Parcero Ríos

Rafael Curro Pereira

Antón Menduiña Duran

XUNIOR:
Individual Feminino:

Antía Freijomil

Medalla de bronce en lanzamento de peso en pista cuberta (26 Febreiro 2012)

Medalla de bronce en salto de lonxitude en pista cuberta  (26 Febreiro 2012)

Nerea Outeiral Vila

Subcampiona galega nos 400 m.l en pista cuberta (26 Febreiro 2012)

Subcampiona galega nos 400 m.l. en pista o aire libre (9 de xuño de 2012)

Ainara Rodíguez Nogueria 

Campiona galega nos 800 m.l. en pista o aire libre (9 de xuño de 2012)

Alejandra Vidal Gómez

Medalla de bronce nos 100 m.l. no galego de pista o aire libre (9 de xuño de 2012)

Individual Masculino:

Ángel Menduiña Gutiérrez

Medalla de bronce no  campionato galego de marcha en pista (7 decembro 2011)

Subcampión galego de probas combinadas en pista o aire libre (Xullo 2012)

PROMESA:
Individual Feminino:

REBECA OBENZA OTERO

Subcampiona galega de marcha en pista (7 decembro 2011)

13ª no campionato de marcha de promoción (11 Decembro 2011)

Campiona galega de marcha en ruta (5 Febreiro 2012)

Compoñente da selección galega de cross (11 Marzo 2012)

Campiona galega en 5 km. marcha en pista o aire libre (13 Maio 2012)

5ª no grande premio de marcha en Riomaior-Portugal

MONICA CABIRTA GUTIÉRREZ

Subcampiona galega de probas combinadas (22 Enero 2012)

Campiona galega nos 100m. valados en pista o aire libre (9 de xuño de 2012)

Campiona galega nos 400m. valados en pista o aire libre (9 de xuño de 2012)

Subcampiona galega en salto de lonxitude en pista o aire libre (9 de xuño de 2012)

Subacampiona galega en salto de altura en pista o aire libre (9 de xuño de 2012)

Individual Masculino:

Juanma Novo Pardavila

 Subcampión galego nos 110 m. valados (9 de xuño de 2012)

Daniel Choren Castro

  Medalla de bronce no 200ml no Galego absoluto (29 Xaneiro 2012)

SENIOR:
Equipos:
Individual Feminino:
Individual Masculino:
VETERÁN:
Equipos:
Individual Feminino:

BELÉN LEMAT CABRAL

-Subacampiona galega 50m.lisos Pista cuberta Riazor 14/1/2012

-Medalla de bronce 400m. lisos Pista cuberta. Riazor 14/1/2012

-Medalla de bronce campeonato galego de campo a través. A Pobra 22/1/2012

-Campiona galega 200m. lisos pista aire libre Lugo 10/6/2012

-Campiona galega 1500m.Pista aire libre Lugo 10/6/2012

-Subcampiona galega 400m. lisos Pista iare libre Lugo 10/6/2012

Individual Masculino:

JACINTO FANDIÑO POLA 

-Campión galego 50m. valados pista cuberta. Riazor14/1/2012

-Subcampeón galego de salto de altura pista cuberta. Riazor14/1/2012

-Campión galego de salto de altura pista aire libre. Lugo 10/6/2012

-Medalla de bronce lanzamento de xavelina Pista aire libre: Lugo 10/6/2012

 

CARLOS BERNÁRDEZ PIÑEIRO

-Campión galego de lanzamento de Martelo Pista aire libre. Lugo 10/6/2012

-Subcampión galego e lanzamento de disco Pista aire libre Lugo 10/6/2012

EQUIPOS

BENXAMÍN  FEMENINO:

Subcampionas  no  Memorial Alejandro Lorenzo -15 Xaneiro 2012

Campionas galegas en pista o aire libre  (16 Xuño 2012)

BENXAMÍN MASCULINO:

Campións galegos no Memorial Alejandro Lorenzo – 15 xaneiro 2012

Campións galegos en pista o aire libre (16 Xuño 2012)

ALEVÍN FEMENINO:

Subcampionas no Memorial Alejandro Lorenzo – 15 enero 2012

Subcampionas galegas en pista o aire libre (16 Xuño 2012)

 ALEVÍN MASCULINO:

Subcampións no Memorial Alejandro Lorenzo – 15 enero 2012

Campións galegos en pista o aire libre (16 Xuño 2012)

INFANTIL FEMENINO:

Bronce no Memorial Alejandro Lorenzo – 15 enero 2012

Medalla de bronce no campeonato galego por equipos en pista o aire libre (16 Xuño 2012)

INFANTIL MASCULINO:

Subcampións no Memorial Alejandro Lorenzo- 15 enero 2012

Subcampións galegos   no campeonato escolar de campo a través (25 Febreiro 2012)

Subcampións galegos en pista o aire libre (16 Xuño 2012)

 Xuvenil masculino:

Medalla de bronce no galego de campo a través

28º  no Campionato de España de Clubs de campo a través

Deja un comentario