Atletas Destacados 10/11

BENXAMÍN FEMININO:

Valeria Fernández Banco

Campiona galega de marcha en pista (12-12-10)

campiona galega de marcha en ruta (13-2-11)

Medalla de bronce en salto de lonxitude no campeonato galego de pista cuberta (20-3-11)

Campiona galega de marcha en pista o aire libre (18-6-11)

Record galego de marcha en pista o aire libre 5.56.70 (18-6-11)

Valeria Rodríguez Jalda:

Subcampiona galega de marcha en pista ( 12-12-10)

Campiona galega en lanzamento de peso en pista cuberta (20-3-11)

Record galego en lanzamento de peso (5.30) en pista cuberta (20-3-11)

Campiona galega de lanzamento de peso en pista o aire libre (18-6-11)

Sandra Souto Otero

Campiona galego no Memorial Alejandro Lorenzo (16-1-11)

Campiona gaelga nos 500 m.l. en pista cuberta (20-3-11)

Campiona galega de salto de lonxitude en pista o aire libre (18-6-11)

Ariadna Gil Fernández

Subcampiona galega no Memorial Alejandro Lorenzo (16-1-11)

Campiona galega en salto de lonxitude en pista cuberta (20-3-11)

Record galego en salto de lonxitude (3.24)en pista cuberta (20-3-11)

Medalla de bronce en 1000 m.l. no Campionato galego de pista cuberta (20-3-11)

Campiona galega de 50 m.l. en pista o aire libre (18-6-11)

Campiona galega de 1000 m.l. en pista o aire libre (18-6-11)

Ana Piñeiro Piñeiro

Subcampiona galega de marcha en ruta (13-2-11)

Subcampiona galega de marcha en pista o aire libre (18-6-11)

Nuria Villa Carracelas:

Medalla de bronce en lanzamento de peso no campeonato galego de pista cuberta (20-3-11)

Medalla de bronce en lanzamento de pelota no campeonato galego pista aire libre (18-6-11)

Irene Menendez Mariño

Subcampiona galega de salto de lonxitude en pista o aire libre (18-6-11)

Naiara Villar Parada

BENXAMÍN MASCULINO:

Simón Pereira Millán

Medalla de bronce no Memorial Alejandro Lorenzo (16-1-11)

Campión galego de 1000 m.l. en pista cuberta (20-3-11)

Subcampión galego de 1000 m.l. en pista o aire libre (18-6-11)

Lope Quinteiro Pena

Campión galego de lanzamento de peso en pista cuberta (20-3-11)

Jesús Guimerans Cordeiro

Medalla de bronce no campionato galego de marcha en ruta (13-2-11)

Antón Iglesias Durán:

Campión galego nos 500 m.l. en pista cuberta (20-3-11)

Subcampión galego en 50 m.l. en pista cuberta (20-3-11)

Campión galego de 500 m.l. en pista o aire libre (18-6-11)

Hugo Fernandez Rodas

Lois Rodas Arca

ALEVÍN MASCULINO:

Carlos Perez Bacelar

Subcampión galego de lanzamento de pelota en pista aire libre (18-6-11)

Jorge Piñeiro Garrido:

Subcampión galego no Memoríal Alejandro Lorenzo (16-1-11)

Subcampión galego de 500 m.l. en pista cuberta (20-3-11)

Medalla de bronce en 50 m.l. no campeonato galego de pista cuberta (20-3-11)

Subcampión galego de 1000 m.l. en pista o aire libre (18-6-11)

Adrián Outeiral Vilas

Campión galego de lonxitude en pista cuberta (20-3-11)

David Lorenzo Germade

Subcampión galego en 1000 m.l. en pista cuberta (20-3-11)

Subcampión galego en salto de altura en pista cuberta (20-3-11)

Subcampión galego de salto de altura en pista o aire libre (18-6-11)

Julián Villa Carracelas:

Medalla de bronce en 500 m.l. no Campionato galego de pista cuberta (20-3-11)

Subcampión galego de 500 m.l. en pista o aire libre (18-6-11)

Andrés Obenza Otero

Subcampión galego de marcha en pista o aire libre (18-6-11)

Abel Pastoriza Vilas

Daniel Armada Gonzalez

Daniel Calvar Parada

ALEVÍN FEMININO:

Alba Vidal Soliño

Subcampiona galega no Memorial Alejandro Lorenzo (16-1-11)

Campiona galega de pista cuberta nos 1000 m.l. (20-3-11)

Subcampiona galega de cross escolar (12-3-11)

Subcampiona galega de 2000 m.l. ó aire libre (18-6-11)

Saray Amoedo Portabales:

Subcampiona galega de lanzamento de peso en pista cuberta (20-3-11)

Mª Jesús Corredoira Herbello:

Subcampiona galega de 500 m.l. en pista cuberta (20-3-11)

Paula Santos Gil

INFANTIL FEMENINO

Noa Rouco Baqueiro:

Subcampiona galega de 50 m.l. en pista cuberta (20-3-11)

Medalla de bronce nos 500 m.l. no campeonato galego de pista cuberta (20-3-11)

Medalla de bronce en 80 m.l. no campeonato galego de pista o aire libre (21-5-11)

Medalla de bronce en 500 m.l. no campeonato galego de pista o aire libre (21-5-11)

Paula Martinez Fernandez

Medalla de bronce en 50 m. valados no campeonato galego de pista cuberta (20-3-11)

Campiona galega nos 80 m. valados en pista o aire libre (21-5-11)

Patricia Torres Ferradás:

Medalla de bronce no campionato galego de pista o aire libre (21-5-11)

Lucía Piedras Gomez

Melani Conde Otero

Noa García Prieto

Noelia Graña Casás

INFANTIL MASCULINO

Oscar Broullón Sotelo:

Campión galego en lanzamento de peso en pista cuberta (20-3-11)

Campión galego en lanzamento de peso en pista o aire libre (21-5-11)

Campión galego en lanzamento de martelo en pista o aire libre (21-5-11)

Subcampión galego en lanzamento de disco en pista o aire libre (21-5-11)

Raúl Dacosta Santomé:

Campión galego nos 50 m.l. en pista cuberta (20-3-11)

Subcampión Galego en triple salto en pista cuberta (20-3-11)

Subcampión galego en 80 m.l en pista o aire libre (21-5-11)

Bronce Galego en lonxitude en pista o aire libre (21-5-11)

Anxo Rodas Arca:

Subcampión galego de lanzamento de peso en pista cuberta (20-3-11)

Subcampión galego en lanzamento de peso en pista o aire libre (21-5-11)

CADETE FEMININO

Mar Chillón Camaño

subcampiona galega de marcha en pista (12-12-10)

medalla de bronce no campionato galego de cross (16-1-11)

Campiona galega de marcha en ruta (13-2-11)

Subcampiona de España de marcha en ruta (6-3-11)

record galego de 5 km marcha (6-3-11)

compoñente da selección galega de marcha (6-3-11)

Compoñente da selección galega de Cross (27-3-11)

Campiona nos 5 km de marcha no grande premio de marcha de Rio Maior, Portugal (9-4-11)

Campiona Galega nos 3km marcha en pista o aire libre (28-5-11)

Record galego de 3 km marcha en pista Aire libre (28-5-11)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (11-6-11)

Record galego nos 3 km marcha pista o aire libre (11-6-11)

Subcampiona de España 3km marcha en pista o aire libre (26-6-11)

Sara Villar Millán:

Medalla de bronce nos 50 m. valados de pista cuberta (6-2-11)

Medalla de bronce nos 100 m valados no Campionato galego de pista o aire libre (28-5-11)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (11-6-11)

Raquel Villa Carracelas:

Campiona galega de lanzamento de peso en pista cuberta (6-2-11)

Campiona de España en lanzamento de peso en pista cuberta (27-2-11)

Campiona Galega en Lanzamento de Peso en pista o aire libre (28-5-11)

Medalla de bronce en lanzamento de martelo no Campionato galego de pista o aire libre (28-5-11)

Medalla de bronce en lanzamento de peso no Campionato de España o aire libre (25-6-11)

11ª en lanzamento de disco no Campionato de España o aire libre (25-6-11)

Antía Román Sotelo:

Campiona Galega no lanzamento de xavalina en pista o aire libre (28-5-11)

Medalla de bronce no lanzamento de peso no Campionato galego de pista o aire libre (28-5-11)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (11-6-11)

5ª en lanzamento de xavalina no Campionato de España o aire libre (25-6-11)

13ª en lanzamento de peso no Campionato de España o aire libre (25-6-11)

Alexia Vidal Martinez :

Medalla de bronce en salto de altura no campionato Galego de pista o aire libre (28-5-11)

Patricia Abal Herbello

Talía García Prieto

CADETE MASCULINO:

Pablo Castro Chapela:

Record galego en lanzamento de peso (15’45) pista cuberta (22-1-11)

Record galego de lanzamento de peso (15’62 e 15’65) en pista cuberta (6-2-11)

Campión galego de lanzamento de peso en pista cuberta (6-2-11)

Subcampión de España en lanzamento de peso en pisa cuberta (26-2-11)

Campión Galego en Lanzamento de Peso en pista o aire libre (28-5-11)

Record Galego de lanzamento de peso (15.61) en pista o aire libre (28-5-11)

Subcampión Galego en lanzamento de martelo en pista o aire libre (28-5-11)

Medalla de bronce en lanzamento de disco no Campionato galego de pista o aire libre (28-5-11)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (11-6-11)

Record galego en lanzamento de peso (16.15) no Campionato de España por autonomías (11-6-11)

Medalla de bronce en lanzamento de disco no Campionato de España o aire libre (25-6-11)

Medalla de bronce en lanzamento de peso no Campionato de España o aire libre (26-6-11)

XUVENIL FEMININO:

Iria Piedras Gómez:

Medalla de bronce no campionato galego de marcha en pista (12-12-10)

subcampiona galega de marcha en ruta (13-2-11)

Compoñente da selección galega de marcha (6-3-11)

Subcampiona galega de marcha en pista o aire libre (6-6-11)

Aida Amoedo Portabales

medalla de bronce no campionato galego absoluto de pista cuberta de 200 m.l.(23-1-11)

subcampiona galega nos 50 m.l. de pista cuberta (5-2-11)

Campiona galegal nos 200 m.l. de pista cuberta (5-2-11)

campiona galega nos 400 m.l. de pista cuberta ( 5-2-11)

Campiona galega nos 200 m.l en pista o aire libre

Componente da selección galega xuvenil en pista o aire libre

Ariana Martinez Lorenzo

Medalla de bronce en 2000 m. obstáculos en pista o aire libre

María Jesús Novo Pardavila

XUVENIL MASCULINO

Faustino Maquieira Outeda

Subcampión galenos nos 400 m.l. de pista cuberta (5-2-11)

Simón Acuña Martínez:

Subcampión galego de lanzamento de peso en pista cuberta (5-2-11)

Subcampión galego de lanzamento de peso en pista o aire libre

Subcampión galego de lanzamento de disco en pista o aire libre

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías

XUNIOR MASCULINO:

Juan Manuel Novo Pardavila:

Subcampión galego nos 50 m.valados de pista cuberta (5-2-11)

Subcampión galego nos 110 m. valados en pista o aire libre

Angel Menduiña Gutiérrez

Medalla de bronce no campionato galego de marcha en ruta (13-2-11)

Compoñente da selección galega de marcha (6-3-11)

Subcampión galego en salto de altura en pista o aire libre

Medalla de bronce de marcha no campeonato galego de pista o aire libre

PROMESA FEMININO

Rebeca Obenza Otero


Subcampiona galega de marcha en pista (12-12-10)

Campiona galega de marcha en pista o aire libre

5ª en marcha no campionato de España de pista o aire libre

Mónica Cabirta Gutiérrez

subcampiona galega nos 50 m. valados de pista cuberta (23-1-11)

Subcampiona galega nos 100 m. valados de pista o aire libre

VETERANOS

Mª Belén Lemat Cabral

Medalla de bronce nos 50 m.l. no galego de pista cuberta

Subcampiona galega nos 400 m.l. en pista cuberta

Campiona galega nos 1500 m.l. en pista o aire libre

Campiona galega nos 100 m.l. en pista o aire libre

Medalla de bronce nos 400 m.l. no campeonato galego de pista o aire libre

Jacinto Fandiño Pola

Medalla de bronce en salto de altura no campeonato galego de pista cuberta

Subcampión galego de altura en pista o aire libre

Subcampión galego de lanzamento de xavalina en pista o aire libre

Carlos Bernárdez Piñeiro

Campión galego de lanzamento de martelo en pista o aire libre

Subcampión galego de lanzamento de disco en pista o aire libre

Fernando Santos Soage

Medalla de bronce en salto de lonxitude no campionato galego de pista o aire libre

EQUIPOS:

Benxamín mulleres

Campión do Memorial Alejandro Lorenzo

Benxamín homes:

Campión do Memorial Alejandro Lorenzo

Alevín mulleres:

Subcampeón do Memorial Alejandro Lorenzo

Alevín homes:

Campeón do Memorial Alejandro Lorenzo

Campións galegos de campo a través (12-3-11)

Infanil mulleres:

Campeón do Memorial Alejandro Lorenzo

Subcampionas galegas de campo a través (12-3-11)

Cadete Mulleres (tempada 2009 – 10):

Medalla de bronce no campionato galego de pista o aire libre

Promesa homes:

Campións galegos de cross

CLUB:

2º Clasificado no Grande Premio Internacional de Riomaior (Portugal)

7º no campionato cadete individual de España o aire libre

Deja un comentario