Atletas Destacados 08/09

Andrés Obenza Otero

Subcampión galego de marcha en pista (21-12-08)

Subcampión galego de marcha en ruta (2-1-09)


Mar Chillón Camaño

Campiona galega de marcha en pista (21-12-08)

Campiona galega de marcha en ruta (1-2-09)

Record galego 3km marcha infantil feminino (1-2-09)

Subcampiona galega infantil en 2.000 m.l. de pista cuberta (3-8-09)

Subcampiona galega de 3 km marcha pista aire libre (31-5-09)

Campiona infantil de marcha no Criterium galego categoría menores (6-6-09)


Ángel Menduiña Gutiérrez

Medalla de bronce no campionato galego de marcha en pista (21-12-08)

Campión galego de marcha en ruta (1-2-09)

Compoñente da selección galega de marcha (1-3-09)


Rebeca Obenza Otero

Subcampiona galega de marcha en pista (21-12-08)

Medalla de bronce campionato galego de marcha en ruta (1-2-09)


Sergio Rodríguez Teixeira

Subcampión galego 200 m.l. pista cuberta(18-1-09)


Juan Manuel Novo Pardavila

Subcampión galego en salto con pértega de pista cuberta (18-1-09)

Medalla de bronce galega en altura de pista cuberta(18-1-09)

Subcampión galego de probas combinadas de inverno (22-2-09)

Subcampión galego de probas combinadas no criterium ao aire libre (9e10-5-09)

Compoñente da selección galega no campionato de España por autonomías (30 e 31-5-09)


André Castelo Parcero

Subcampión galego en 200 m.l. de pista cuberta (18-1-09)

Subcampión galego en 400 m.l. de pista cuberta (18-1-09)

Medalla de bronce en santo con pértega de pista cuberta (18-1-09)

Campión galego de probas combinadas de inverno (22-2-09)

Medalla de bronce de probas combinadas no criterium ao aire libre (9 e10 -5-09)


Mónica Cabirta Gutiérrez

Subcampiona galega en 50 m.l. de pista cuberta (18-1-09)

Medalla de bronce en 50 m.v. de pista cuberta (18-1-09)


Mariana da Noite Fernández Guardiola

Campiona galega en 400 m.l. de pista cuberta (18-1-09)

Subcampiona galega en 200 m.l. de pista cuberta (18-1-09)


Ana Cristina Gil Estevez

Subcampiona galega en 3.000 m.l. de pista cuberta (18-1-09)

Medalla de bronce en 1.500 m.l. de pista cuberta (18-1-09)

Compoñente da selección galega de cross (15-3-09)


Araceli Portela Fernández

Subcampiona galega de cross (1-2-09)

Campiona galega de 1.500 m.l. en pista cuberta (8-2-09)


María Jesús Corredoira Herbello

Campiona procincial de cross (7-2-09)

Campiona galega no Alejandro Lorenzo (15-2-09)

Campiona provincial de 500 m.l.(2-5-09)

Campiona de 500 m.l. no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Saray Amoedo Portabales

Medalla de bronce no campionato provincial de cross (7-2-09)

Subcampiona galega no Alejandro Lorenzo (15-2-09)

Subcampiona galega benxamín de 500 m.l. en pista cuberta (8-3-09)

Subcampiona galega benxamín de lonxitude en pista cuberta (8-3-09)

Campiona provincial de probas combinadas ( 2-5-09)

Medalla de bronce en 60 m.l. no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)

Campiona de peso no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)



David Lorenzo Germade

Medalla de bronce no campionato provincial de cross (7-2-09)

Medalla de bronce no Alejandro Lorenzo (15-2-09)

Campión provincial de salto de altura (2-5-09)

Subcampión de 1.000 m.l. no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Carlos Bernárdez Piñeiro

Subcampión galego de lonxitude en pista cuberta (8-2-09)

Medalla de bronce en 50 m.l. de pista cuberta (8-2-09)


Alba Vidal Soliño

Medalla de bronce galega no Alejandro Lorenzo (15-2-08)

Subcampiona provincial de 1.000 m.l. (2-5-09)

Campiona de 1.000 m.l. no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Adrián Outeiral Vilas

Subcampión galego no Alejandro Lorenzo (15-2-09)

Subcampión provincial de 500 m.l. (2-5-09)

Subcampión provincial de salto de lonxitude (2-5-09)

Campión en 500 m.l. no criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Jesús Parcero Ríos

Campión galego infantil de cross (21-2-09)

Compoñente da selección galega de campo a través (1-3-09)

Campión galego cadete de 3000 m.l. (9-5-09)

Medalla de bronce infantil nos 3000 m.l. pista aire libre (31-5-09)


Sergio Iglesias Alonso

Campión galego promesa de cross (22-2-09)

Compoñente da selección galega de cross (15-3-09)


Manuel Caeiro Vigo

Medalla de bronce no campionato galego promesa de cross (22-2-09)

Compoñente da selección galega de cross (15-3-09)


Iria Piedras Gómez

Compoñente da selección galega de marcha (1-3-09)


Faustino Maquieira Prieto

Campión galego infantil de 500 m.l. de pista cuberta (8-3-09)

Campión galego infantil de triplo en pista cuberta (8-3-09)

Medalla de bronce galega no campionato galego cadete de pista cuberta (15-3-09)

Subcampión galego infantil de 500 m.l. en pista aire libre ( 31-5-09)


Rubén Lorenzo Germade

Subcampión galego infantil de 500 m.l. de pista cuberta (8-3-09)

Medalla de bronce infantil de 500 m.l. de pista aire libre (31-5-09)


Pablo Castro Chapela

Campión galego infantil de peso en pista cuberta (8-3-09)

Campión galego infantil pista aire libre (31-5-09)

Medalla de bronce infantil en martelo pista aire libre (31-5-09)

Subcampión galego de martelo no criterium de categorías menores (6-6-09)

Campión de peso no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)

Medalla de bronce de disco no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Óscar Broullón Sotelo

Medalla de bronce en peso alevín de pista cuberta (8-3-09)

Campión provincial de lanzamento de peso (2-5-09)

Campión en peso no criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Aida Amoedo Portabales

Subcampiona galega infantil en 500 m.l. en pista cuberta (8-3-09)

Subcampiona galega de 300 m.l. cadete (9-5-09)

Subcampiona galega infantil de 150 m.l. en pista aire libre (31-5-09)


Noelia Graña Casas

Subcampiona galega alevín de 1000 m.l. en pista cuberta (8-3-09)

Subcampiona provincial de salto de lonxitude (2-5-09)

Medalla de bronce provincial de 2.000 m.l. (2-5-09)

Campiona de 1000 m.l. no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)

Medalla de bronce de lonxitude no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Patricia Abal Herbello

Medalla de bronce infantil de 1.000 m.l. en pista cuberta (8-3-09)


María Jesús Novo Pardavila

Campiona galega infantil en 2.000 m.l. de pista cuberta (8-3-09)


Alexia Vidal Martínez

Campiona galega alevín de altura en pista cuberta (8-3-09)

Medalla de bronce alevín en lonxitude de pista cuberta (8-3-09)

Campiona provincial de salto de lonxitude (2-5-09)

Campiona provincial de salto de altura (2-5-09)

Subcampiona de altura no Criterium galego de categoría menores (6-6-09)


Raquel Villa Carracelas

Campiona galega infantil de peso en pista cuberta (8-3-09)

Campiona galega de peso en pista aire libre (31-5-09)

Subcampiona de martelo no criterium galego de categorías menores (6-6-09)

Campiona de peso no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)

Medalla de bronce de xavelina no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Talía García Prieto

Medalla de bronce infantil de peso en pista cuberta (8-3-09)

Subcampiona galega de disco infantil en pista aire libre (31-5-09)

Medalla de bronce de peso no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)

Campiona de disco no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Claudia Martínez Gutiérrez

Campiona galega cadete en 1.000 m.l. de pista cuberta (15-3-09)

Campiona galega cadete de 600 m.l. de pista cuberta (15-3-09)

Campiona galega de 600 m.l. cadete (9-5-09)

Subcampiona galelega de lonxitude cadete (9-5-09)


Ariana Martínez Lorenzo

Subcampiona galega cadete en 1.000 m.l. de pista cuberta (15-3-09)

Campiona galega cadete de 1.500 m. obstáculos (9-5-09)


Eva Otero Pastoriza

Campiona provincial de probas combinadas (2-5-09)


Estela Costas Gandón

Subcampiona provincial de 60 m.l. (2-5-09)

Subcampiona provincial de 1.000 m.l. (2-5-09)


Noa Rouco Baqueiro

Medalla de bronce provincial en 60 m.l (2-5-09)

Medalla de bronce provincial de 500 m.l. (2-5-09)

Medalla de bronce en 500 m.l. no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Esmeralda Corredoira Herbello

Subcampiona provincial de 2 km marcha (2-5-09)


Carla Bernárdez Miranda

Subcampiona provincial de lanzamento de peso (2-5-09)

Subcampiona de xavenila no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Yeray Álvarez Gallego

Medalla de bronce provincial de probas combinadas (2-5-09)

Subcampión en salto de lonxitude no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Raúl Dacosta Santomé

Subcampión provincial de 60 m.l. (2-5-09)

Medalla de bronce provincial de salto de lonxitude ( 2-5-09)


Abran Santos Piñeiro:

Subcampión provincial de 2 km marcha (2-5-09)


Noa García Prieto

Campiona provincial de lanzamento de peso (2-5-09)

Subcampiona provincial de 1 km marcha (2-5-09)


Daniel Armada González

Subcampión provincial de 60 m.l. (2-5-09)


Martín Pérez Bacelar

Subcampión provincial de lanzamento de peso (2-5-09)


Samuel Alonso Gil

Medalla de bronce provincial en lanzamento de peso (2-5-09)


Mauro Rodal Lorenzo

Medalla de bronce no campionato galego cadete de xavelina (9-5-09)

Campión galego infantil de xavelina pista aire libre (31-5-09)


Raisa Piñeiro Herbello

Medalla de bronce cadeteen xavelina (9-5-09)


Antía Roman Sotelo

Campiona galega infantil de xavelina en pista aire libre (31-5-09)

Campiona de xavelina no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)


Patricia Torres Feradás

Medalla de bronce en peso no Criterium galego de categorías menores (6-6-09)

Nesta sección iranse amosando os atletas e equipos que obteñen ao longo da tempada, meritos para seren considerados destacados. Se hai algún dato erroneo ou omitido, por favor pregamos que se indique nos comentarios, ou remitindo un email a algunha das direccións de contacto para correxilo.

Todos aqueles atletas que teñan podio nun galego ou nun nacional, ou que consideren que teñen meritos para apareceren neste listado, pregamos nolo comuniquen por medio dos comentarios, e se así o cremos oportunos, serán incluidos. Grazas pola colaboración.

Deja un comentario