Atletas Destacados 18/19

ATLETADESTACAD@S 2018/2019


SUB 10 HOMES


(MARCOS RIAL- GABRIEL FAZANES- MIGUEL CALVAR- PEDRO GONZALEZ- BREO FERNANDEZ- IKER RIAL)


SUBCAMPIONS MEMORIAL ALEJANDRO LORENZO (A Rua,  27/01/2019)


SUB 12 MULLERES


(SABELA CASTELO- UXIA GIL- GORETTI CARBALLAL- LEIRE FONSECA- LEIRE BRUN- HELENA BELLO- CANDELA CASTRO- ESTELA RAÑA- ALBA DEL VALLE- LEIRE FERNANDEZ- SABELA DOMINGUEZ)


CAMPIOAS MEMORIAL ALEJANDRO LORENZO (A Rua,  27/01/2019)

BRONCE GALEGO CROSS XOGADE (Pereiro de Aguiar, 16/02/2019)


SABELA CASTELO LOPEZ

  • CAMPIOA Galega en Marcha de Inverno (Narón, 24/11/2018)
  • CAMPIOA Galega de Marcha en Ruta  (A Pobra do Caramiñal, 19/01/2019)
  • CAMPIOA Memorial Alejandro Lorenzo  (A Rua,  27/01/2019)
  • CAMPIOA Galega Cross Escolar  (Pereiro de Aguiar, 16/02/2019)
  • BRONCE Galego 1000 m.l. P.C.  (Ourense, 24/02/2019)
  • RECORD Galego 2000 m. Marcha (Vigo, 30/03/2019)

SUB 12 HOMES


(HUGO COLLAZO- HUGO DOMINGUEZ- BRAIS PINTOS- DIEGO GARCIA- RAFAEL VINICIUS-HUGO MALVIDO)


CAMPIONS MEMORIAL ALEJANDRO LORENZO (A Rua,  27/01/2019)

CAMPIONS GALEGO CROSS XOGADE (Pereiro de Aguiar, 16/02/2019)


HUGO COLLAZO COSTAS

  • SUBCAMPION Memorial Alejandro Lorenzo  (A Rua,  27/01/2019)

HUGO DOMINGUEZ JUNCAL

  • BRONCE Memorial Alejandro Lorenzo  (A Rua,  27/01/2019)

SUB 14 MULLERES


(CLAUDIA CARCER- CARMEN FRAGA- AGATA RODRIGUEZ- LUCIA GIL- UXIA SANCHEZ- MAIALEN FERNANDEZ- GEMA DACOSTA- NOA NERGA- SARA NERGA- IRIS MALVIDO- ARIADNA BECERRA- MAR CURRA-NEREA MALVIDO- MARTA RUA- CRISTINA TABOADA- CARMEN GONZALEZ- NOA PIÑEIRO)


CAMPIOAS DA LIGA FEDERADA ABANCA (Ourense,  23/12/2018)

SUBCAMPIOAS MEMORIAL ALEJANDRO LORENZO (A Rua,  27/01/2019)

BRONCE GALEGO CROSS XOGADE (Pereiro de Aguiar, 16/02/2019)


GEMA DACOSTA MAGDALENO

SUBCAMPIOA Galega Lanzamento de Peso P.C.  (Ourense, 24/02/2019)


 

SUB 14 HOMES


ELOY DOMINGUEZ HERMELO

SUBCAMPION Galego Lanzamento de Peso P.C.  (Ourense, 24/02/2019)


DIEGO MARTINEZ VILAS

SUBCAMPION Galego Salto de Altura P.C.  (Ourense, 24/02/2019)


SUB 16 HOMES


AARON OTERO FERRARI

  • CAMPION Galego Lanzamento de Martelo (Pontevedra, 16/02/2019)
  • CAMPION Galego Lanzamento de Peso P.C. (Ourense, 02/03/2019)

 


SUB 16 MULLERES


EREA BASTON MARTINEZ

SUBCAMPIOA Galega Lanzamento de Peso P.C.  (Ourense, 02/03/2019)


ABRIL ENTENZA SEQUEIROS 

  • BRONCE Galego Salto de Altura P.C. (Ourense, 02/03/2019)

SUB 18 HOMES


MANUEL OTERO HERBELLO

BRONCE Galego Lanzamento de Martelo (Pontevedra, 16/02/2019)


LOPE QUINTEIRO PENA

  • CAMPION Galego 800 m.l. P.C. (Ourense, 23/02/2019)
  • SUBCAMPION Galego  Peso P.C. (Ourense, 23/02/2019)

SUB 18 MULLERES


VALERIA RODRIGUEZ JALDA

BRONCE Galego Lanzamento de Martelo (Pontevedra, 16/02/2019)


ARIADNA GIL FERNANDEZ

  • CAMPIOA Galega Triple Salto P.C. (Ourense, 23/02/2019)
  • BRONCE Galego 60 m.v.  P.C. (Ourense, 23/02/2019)

SUB 20 HOMES


RAUL BARREIRO PRIETO

BRONCE Galego  de Lanzamento de Peso P.C. (Ourense, 23/02/2019)


SUB 20 MULLERES


SARAY AMOEDO PORTABALES

  • BRONCE no Triple Salto  Galego ABSOLUTO P.C. (Ourense, 20/01/2019)
  • SUBCAMPIOA Galega Lonxitude P.C. (Ourense, 23/02/2019)
  • CAMPIOA Galega Triple Salto P.C. (Ourense, 23/02/2019)

SUB 23 MULLERES


PAULA MARTINEZ FERNANDEZ

CAMPIOA Galega 60 m.v. P.C. (Ourense, 20/01/2019)


MASTER MULLERES


BELEN LEMAT CABRAL

BRONCE Galego 800 m.l.  P.C. (Ourense, 03/03/2019)