Atletas destacados 17/18

CAMPION Galego 1000 m.l. A.L.


SUB 10 MULLERES


(LEIRE BRUN-ALBA DEL VALLE-SABELA DOMINGUEZ- VEGA PIÑEIRO- ANA CORDEIRO)

CAMPIOAS  da LIGA ABANCA DE CATEGORIAS MENORES (Ourense, 16/12/17)

CAMPIOAS Galegas Memorial Alejandro Lorenzo (A Rua, 28/01/2018)

SUBCAMPIOAS Galegas  PISTA A.L. (Lugo, 12/05/2018)

SABELA CASTELO LOPEZ

CAMPIOA Galega en Marcha de Inverno (Lugo, 25/11/2017)

RECORD GALEGO 1000 m Marcha  en Pista (Lugo, 25/11/2017)

CAMPIOA Galega Memorial Alejandro Lorenzo (A Rua, 28/01/2018)

CAMPIOA Galega en Marcha en Ruta (Cangas, 11/02/2018)

RECORD GALEGO 1000 m Marcha  en Ruta (Cangas, 11/02/2018)

CAMPIOA Galega 1000 m.l. P.C.  (Ourense, 25/02/2018)

CAMPIOA Galega 1000 m. Ruta  (Santiago, 08/04/2018)

RECORD GALEGO 1000 m.l. A.L. (Vigo, 05/05/2018)

CAMPIOA Galega 1000 m.l. A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

CANDELA CASTRO RECAMAN

SUBCAMPIOA Galega en Marcha en Ruta (Cangas, 11/02/2018)

BRONCE Galego Pelota A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

NOA QUINTEIRO PENA

CAMPIOA Galega Lanzamento de Peso P.C.  (Ourense, 25/02/2018)

LEIRE FERNANDEZ MARTINEZ

BRONCE Galego Lanzamento de Peso P.C.  (Ourense, 25/02/2018)

ALBA DEL VALLE SANTAMARINA

CAMPIOA Galega Pelota A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

SUBCAMPIOA Galega Altura A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)


SUB 10 HOMES


(MARIO TORRES-MARCOS RIAL-IKER RIAL-MIGUEL FERNANDEZ-PEDRO GONZALEZ)

SUBCAMPIONS Galegos Memorial Alejandro Lorenzo (A Rua, 28/01/2018)

HUGO COLLAZO COSTAS

SUBCAMPION Galego Memorial Alejandro Lorenzo (A Rua, 28/01/2018)

CAMPION  Galego Salto de Lonxitude P.C. (Ourense, 25/02/2018)

SUBCAMPION  Galego 500 m.l. P.C. (Ourense, 25/02/2018)

SUBCAMPION Galego 1000 m. Ruta  (Santiago, 08/04/2018)

CAMPION Galego 1000 m.l. A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

 


SUB 12 MULLERES


(LUCIA GIL-SARA NERGA-NEREA MALVIDO-GORETTI CARBALLAL-MAR CURRA-UXIA GIL-CARMEN GONZALEZ- MAIALEN FERNANDEZ)

BRONCE  na LIGA ABANCA DE CATEGORIAS MENORES (Ourense, 16/12/17)

BRONCE Galego Memorial Alejandro Lorenzo (A Rua, 28/01/2018)

CAMPIOAS Galegas  PISTA A.L. (Lugo, 12/05/2018)

LARA IGLESIAS SUAREZ

CAMPIOA Galega en Marcha de Inverno (Lugo, 25/11/2017)

BRONCE Galego en Marcha en Ruta (Cangas, 11/02/2018)

BRONCE Galego Pelota A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

GEMA DACOSTA MAGDALENO

CAMPIOA Galega Lanzamento de Peso P.C.  (Ourense, 25/02/2018)

CAMPIOA Galega Peso A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

CAMPIOA Galega Pelota A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

NOA NERGA MARTINEZ

BRONCE Galego Lanzamento de Peso P.C.  (Ourense, 25/02/2018)

SUBCAMPIOA Galega Peso A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

IRIS MALVIDO PARDAVILA

 BRONCE Galego Marcha A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

CLAUDIA CARCER VAZQUEZ

BRONCE Galego 60 m.l. A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)


SUB 14 HOMES


DENIS FERNANDEZ BLANCO

BRONCE Galego en Marcha de Inverno (Lugo, 25/11/2017)

MIGUEL NUÑEZ OTERO

BRONCE Galego 220 m.v. A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

MANUEL LEMOS GOMEZ

BRONCE Galego Pértega  A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)


SUB 14 MULLERES


(SABELA LORENZO-CARMEN FRAGA-NURIA ARGIBAY-AGATA RODRIGUEZ-BLANCA PIÑEIRO-CRISTINA TABOADA-UXIA SANCHEZ-NOA PIÑEIRO)

BRONCE  na LIGA ABANCA DE CATEGORIAS MENORES (Ourense, 16/12/17)

ABRIL ENTENZA SEQUEIROS 

CAMPIOA Galega 60 m.v. P.C.  (Ourense, 25/02/2018)

RECORD GALEGO  60 m.v. P.C.  (Ourense, 25/02/2018)

CAMPIOA Galega 80 m.v. A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

CAMPIOA Galega Lonxitude  A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

RECORD GALEGO 80 m.v. A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

EREA BASTON MARTINEZ

CAMPIOA Galega Lanzamento de Peso P.C.  (Ourense, 25/02/2018)

RECORD GALEGO  Lanzamento de Peso P.C.  (Ourense, 25/02/2018)

 5º POSTO no CAMPIONATO ESPAÑA Triathlon D (San Fernando, 02-03/06/2018)

CAMPIOA Galega Peso A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

CAMPIOA Galega Disco A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

CARMEN CASTRO RECAMAN

BRONCE Galego Xavelina A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

BRONCE Galego Disco  A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)

ROCIO NOVAS SANTACLARA

BRONCE Galego Martelo  A.L. (Pontevedra, 09/06/2018)


SUB 16 MULLERES


ANA PIÑEIRO PIÑEIRO

SUBCAMPIOA Galega en Marcha de Inverno (Lugo, 25/11/2017)

CAMPIOA Galega en Marcha en Ruta (Cangas, 11/02/2018)

COMPOÑENTE da Selección Galega de Marcha- BRONCE no Cto. España por Federacions (Burjassot, 25/02/2018)

CAMPIOA Galega en Marcha A.L. (O Barco, 27/05/2018)

COMPOÑENTE da Selección Galega- PRATA  en MARCHA no Cto. España por Federacions (Avilés, 16-17/06/2018)

AINOA SANTOS PIÑEIRO

BRONCE Galego en Lanzamento de Disco (Lugo, 17/02/2018)


SUB 16 HOMES


AARON OTERO FERRARI

BRONCE Galego en Lanzamento de Martelo (Lugo, 17/02/2018)

LOPE QUINTEIRO PENA

CAMPION Galego Lanzamento de Peso P.C.  (Ourense, 10/03/2018)

CAMPION Galego 1000 m.l.  P.C.  (Ourense, 10/03/2018)

SUBCAMPION España 1000 m.l.  P.C.  (Sabadell, 18/03/2018)

SUBCAMPION Galego 1000 m. Ruta  (Santiago, 08/04/2018)

CAMPION Galego Lanzamento de Peso A.L.  (O Barco, 27/05/2018)

CAMPION Galego 1000 m.l. A.L.  (O Barco, 27/05/2018)

COMPOÑENTE da Selección Galega- PRATA  en 1000 m.l. no Cto. España por Federacions (Avilés, 16-17/06/2018)

BRONCE  no relevo 4 X 300 no Cto. España por Federacions (Avilés, 16-17/06/2018)

RECORD GALEGO relevo 4 X 300 (Avilés, 16-17/06/2018)

CAMPION España 1000 m.l. A.L.  (Castellón, 01/07/2018)


SUB 18 MULLERES


ARIADNA GIL FERNANDEZ

BRONCE Galego  de Salto de Lonxitude  P.C. (Ourense, 24/02/2018)

CAMPIOA Galega Triple Salto A.L.(Ferrol, 26/05/2018)

SUBCAMPIOA Galega 100 m.v. A.L.(Ferrol, 26/05/2018)

COMPOÑENTE da Selección Galega SUB 18 no Cto. España por Federacions (Ciudad Real, 09/06/2018)

VALERIA RODRIGUEZ JALDA

CAMPIOA Galega  de Lanzamento de Peso P.C. (Ourense, 24/02/2018)

SUBCAMPIOA Galega Peso A.L.(Ferrol, 26/05/2018)


SUB 18 HOMES


RAUL BARREIRO PRIETO

BRONCE Galego  de Lanzamento de Peso P.C. (Ourense, 24/02/2018)

JUAN PIÑEIRO PIÑEIRO

BRONCE Galego Altura A.L.(Ferrol, 26/05/2018)


 

SUB 20 MULLERES


SARAY AMOEDO PORTABALES

CAMPIOA Galega ABSOLUTA de Triple Salto P.C. (Ourense, 13/01/2018)

CAMPIOA Galega  de Triple Salto P.C. (Ourense, 24/02/2018)

CAMPIOA Galega  de Triple Salto A.L. (Ferrol, 10/06/2018)

CAMPIOA Galega  de Lonxitude A.L. (Ferrol, 10/06/2018)

CAMPIOA Galega ABSOLUTA  de Triple Salto A.L. (A Coruña, 07/07/2018)

BRONCE Galego ABSOLUTO  de Lonxitude A.L. (A Coruña, 07/07/2018)


SUB 20 HOMES


DAVID LORENZO GERMADE

CAMPION Galego de Probas Combinadas (Heptathlon SUB-20) (Lugo, 27-28/01/2018)

CAMPION Galego  de Salto de Pértega P.C. (Ourense, 24/02/2018)

BRONCE Galego  de 60 m.v.  P.C. (Ourense, 24/02/2018)

CAMPION Galego de Probas Combinadas (Decathlon SUB-20) (Pontevedra, 2-3 /06/2018)

CAMPION Galego  de Pértega A.L. (Ferrol, 10/06/2018)

BRONCE Galego  de 400 m.v. A.L. (Ferrol, 10/06/2018)

SUBCAMPION Galego ABSOLUTO  de Pértega A.L. (A Coruña, 30/06/2018)

MANEL IGLESIAS VIDAL

SUBCAMPION Galego de Lanzamento de Xavelina  (Pontevedra, 10/02/2018)

4º POSTO no Campionato de España de Lanzamentos Longos ( Castellón, 24/02/2018)

DANIEL CALVAR PARADA

SUBCAMPION Galego  de 200 m.l.  P.C. (Ourense, 24/02/2018)

DANIEL ARMADA GONZALEZ

BRONCE Galego  de 200 m.l.  P.C. (Ourense, 24/02/2018)

BRONCE Galego  de 60 m.l.  P.C. (Ourense, 24/02/2018)

CAMPION Galego  de 100 m.l. A.L. (Ferrol, 10/06/2018)

CAMPION Galego  de 200 m.l. A.L. (Ferrol, 10/06/2018)


SUB 23 MULLERES


RAQUEL VILLA CARRACELAS

SUBCAMPIOA Galega ABSOLUTA de Lanzamento de Peso  P.C. (Ourense, 13/01/2018)

CAMPIOA Galega de Peso P.C. ( A Coruña, 21/01/2018)

CAMPIOA Galega  de Peso  A.L. (Ferrol, 10/06/2018)

CAMPIOA Galega  de Disco A.L. (Ferrol, 10/06/2018)

SUBCAMPIOA Galega ABSOLUTA  de Peso A.L. (A Coruña, 30/06/2018)

PAULA MARTINEZ FERNANDEZ

CAMPIOA Galega de 50 .m.v.. P.C. (A Coruña, 21/01/2018)

NOELIA COUSIÑO CAMAÑO

CAMPIOA Galega Salto de Pértega P.C. (A Coruña, 21/01/2018)


MASTER MULLERES


BELEN LEMAT CABRAL

CAMPIOA Galega 400 m.l.  P.C. (Ourense, 14/01/2018)

CAMPIOA Galega 800 m.l.  P.C. (Ourense, 14/01/2018)

SUBCAMPIOA Galega 1500 m.l.  P.C. (Ourense, 14/01/2018)

SUBCAMPIOA Galega 400 m.l.  A.L. (Pontevedra, 16/06/2018)

CAMPIOA Galega 800 m.l.  A.L. (Pontevedra, 16/06/2018)

BRONCE Galego 1500 m.l.  A.L. (Pontevedra, 16/06/2018)


MASTER HOMES


CARLOS BERNARDEZ PIÑEIRO

CAMPION Galego Martelo A.L. (Pontevedra, 16/06/2018)

SUBCAMPION Galego Disco A.L. (Pontevedra, 16/06/2018)

MANUEL LEMOS RODRIGUEZ

SUBCAMPION Galego Triple Salto A.L. (Pontevedra, 16/06/2018)

JUAN IGLESIAS OTERO

BRONCE Galego 800 m.l.  A.L. (Pontevedra, 16/06/2018)