Atletas destacados 16/17


BENXAMIN MULLERES

(Leire Fonseca- Leire Brun- Candela Castro-Sabela Domínguez- Nerea Rial)

BRONCE MEMORIAL ALEJANDRO LORENZO ( A Baña, 05/02/2017)



ALEVIN MULLERES

(Carmen Fraga–  Lucia Gil  –    Iris Malvido  Noa Nerga–  Sara Nerga-  Cristina Taboada-  Andrea Pérez- Uxia Sánchez- Nerea Malvido- Carmen González)

SUBCAMPIOAS LIGA FEDERADA ESCOLAR ( A Coruña, 29/01/2017)

CAMPIOAS MEMORIAL ALEJANDRO LORENZO ( A Baña, 05/02/2017)

CAMPIOAS GALEGAS PISTA A.L. ( O Barco, 27/05/2017)


lara

LARA IGLESIAS SUAREZ

BRONCE Galego en Marcha de Inverno ( A Pobra, 26/11/2016)


AGATA RODRIGUEZ JALDA

CAMPIOA Galega de 500 m.l. P.C.( A Coruña, 18/03/2017)


GEMA DACOSTA MAGDALENO

CAMPIOA Galega de Peso P.C. ( A Coruña, 18/03/2017)

SUBCAMPIOA Galega de Peso A.L. (Vigo, 11/06/2017)



ALEVIN HOMES

(Sergio Valladares- Carlos López- Diego Martínez- Raúl Rial- Yago Juncal- Carlos Corredoira- Manuel Lemos- Javier Paredes- Rubén Lemos)

CAMPIONS LIGA FEDERADA ESCOLAR ( A Coruña, 29/01/2017)

SUBCAMPIONS MEMORIAL ALEJANDRO LORENZO ( A Baña, 05/02/2017)

SUBCAMPIONS GALEGOS PISTA A.L. ( O Barco, 27/05/2017)


ELOY DOMINGUEZ HERMELO

SUBCAMPION Galego de Peso P.C. ( A Coruña, 18/03/2017)

SUBCAMPION Galego de Peso A.L. (Vigo, 11/06/2017)

SUBCAMPION Galego de Xavelina A.L. (Vigo, 11/06/2017)



INFANTIL MULLERES

(Ana Cerqueira-Nuria Argibay- Anais Santamarina- Nerea Piñeiro-Angela Fraga-Irene Ruiz-Blanca Piñeiro-Carmen Castro)

CAMPIOAS GALEGAS PISTA A.L. ( O Barco, 27/05/2017)


 

 SARA MALLO ALFONSO

CAMPIOA Galega de Lonxitude P.C. ( A Coruña, 18/03/2017)

CAMPIOA Galega de Triple Salto P.C. ( A Coruña, 18/03/2017)

CAMPIOA Galega de Triple Salto  A.L. (Vigo, 11/06/2017)

BRONCE Galego de Lonxitude  A.L. (Vigo, 11/06/2017)


EREA BASTON TORRES

CAMPIOA Galega de Peso P.C. ( A Coruña, 18/03/2017)

CAMPIOA Galega de Peso A.L. (Vigo, 11/06/2017)


ABRIL ENTENZA

BRONCE Galego de Altura P.C. ( A Coruña, 18/03/2017)


ROCIO NOVAS

BRONCE Galego de Martelo A.L. (Vigo, 11/06/2017)



INFANTIL HOMES

(Ivan Iglesias –  Daniel Quinteiro – Antón Núñez- Adan Dacosta – Joel Curro – Carlos Portela – Jairo Parcero – Miguel Núñez – Pedro Verdeal- Mario Santos-Javier Santos)

BRONCE LIGA FEDERADA ESCOLAR ( A Coruña, 29/01/2017)

BRONCE MEMORIAL ALEJANDRO LORENZO ( A Baña, 05/02/2017)

BRONCE GALEGO PISTA A.L. ( O Barco, 27/05/2017)


 

JACOBO DIAZ

CAMPION Galego de Pértega  P.C. ( A Coruña, 18/03/2017)

CAMPION Galego de Altura  P.C. ( A Coruña, 18/03/2017)


AARON OTERO FERRARI

CAMPION Galego de Peso  P.C. ( A Coruña, 18/03/2017)

CAMPION Galego de Peso A.L. (Vigo, 11/06/2017)

CAMPION Galego de Martelo  A.L. (Vigo, 11/06/2017)


denis

DENIS FERNANDEZ BLANCO

 SUBCAMPION Galego en Marcha de Inverno ( A Pobra, 26/11/2016)

CAMPION Galego de Marcha en Ruta ( A Pobra, 12/02/2017)

SUBCAMPION Galego de Marcha A.L. (Vigo, 11/06/2017)



CADETE MULLERES

ana piñeiro piñeiro

ANA PIÑEIRO PIÑEIRO

CAMPIOA Galega en Marcha de Inverno ( A Pobra, 26/11/2016)

BRONCE Campionato España Marcha de Inverno (Cehegín, 11/12/2016)

CAMPIOA Galega de Marcha en Ruta ( A Pobra, 12/02/2017)

COMPOÑENTE da selección GALEGA de Marcha (El Hierro, 04/03/2017)

CAMPIOA Galega de Marcha en Pista A.L. (Pereiro de Aguiar, 28 /05/2017)

COMPOÑENTE da selección GALEGA no Cto. Federacions Autonomicas (Lorca,  17-18/06/2017)

SUBCAMPIOA  España Marcha Cto. Federacions Autonomicas (Lorca,  17/06/2017)

 


ARIADNA GIL FERNANDEZ

SUBCAMPIOA Galega de 50 m.v. P.C. ( A Coruña, 28/01/2017)


MARIA RIAL ALFAYA

BRONCE Galego Triple Salto P.C. ( A Coruña, 28/01/2017)


 

AINOA SANTOS PIÑEIRO

SUBCAMPIOA Galega  Lanzamento de Disco  ( Pontevedra, 11/02/2017)

SUBCAMPIOA Galega  Lanzamento de Disco A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)

BRONCE Galego  Lanzamento de Peso  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)


VALERIA RODRIGUEZ JALDA

CAMPIOA Galega de Peso P.C. ( A Coruña, 28/01/2017)

CAMPIOA Galega  Lanzamento de Peso  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)

BRONCE Galego  Lanzamento de Martelo  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)

COMPOÑENTE da selección GALEGA no Cto. Federacions Autonomicas (Lorca,  17-18/06/2017)


VALERIA FERNANDEZ BLANCO

COMPOÑENTE da selección GALEGA de Marcha (El Hierro, 04/03/2017)



CADETE HOMES

LOPE QUINTEIRO PENA

CAMPION Galego de Peso P.C. ( A Coruña, 28/01/2017)

SUBCAMPION Galego de 1000 m.l. P.C. ( A Coruña, 28/01/2017)

CAMPION Galego  Lanzamento de Peso  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)

SUBCAMPION Galego  1000 m.l.  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)

COMPOÑENTE da selección GALEGA no Cto. Federacions Autonomicas (Lorca,  17-18/06/2017)


MANUEL OTERO

BRONCE Galego  Lanzamento de Martelo  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)



XUVENIL HOMES

 MANEL IGLESIAS VIDAL

CAMPION Galego  Lanzamento de Xavelina  ( Pontevedra, 11/02/2017)

SUBCAMPION Galego  Xavelina  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)


 

 DANIEL CALVAR PARADA

SUBCAMPION Galego de Pértega P.C. (A Coruña, 25/02/2017)

SUBCAMPION Galego  100 m.l.  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)

SUBCAMPION Galego  200 m.l.  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)


DAVID LORENZO GERMADE

BRONCE Galego de Pértega P.C. (A Coruña, 25/02/2017)

SUBCAMPION Galego de 400 m.l. P.C. (A Coruña, 25/02/2017)

CAMPION Galego  400 m.v.  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)

CAMPION Galego  Pértega  A.L.  ( Ferrol, 04/06/2017)

BRONCE Galego ABSOLUTO de Pértega A.L. (Pontevedra, 15/07/2017)

BRONCE Galego ABSOLUTO 400 m.v. A.L. (Pontevedra, 15/07/2017)



XUVENIL MULLERES

SARAY AMOEDO PORTABALES

BRONCE Galego ABSOLUTO Triple Salto  A.L. (Pontevedra, 15/07/2017)



JUNIOR MULLERES

PAULA MARTINEZ FERNANDEZ

SUBCAMPIOA Galega de 50 .m.l.. P.C. (A Coruña, 25/02/2017)

CAMPIOA Galega de 50 .m.v.. P.C. (A Coruña, 25/02/2017)

SUBCAMPIOA Galega de 100 m.l. A.L. (Pontevedra, 24/06/2017)

SUBCAMPIOA Galega de 100 m.v. A.L. (Pontevedra, 24/06/2017)



PROMESA MULLERES

 RAQUEL VILLA CARRACELAS

CAMPIOA Galega de Peso P.C. ( A Coruña, 04/02/2017)

SUBCAMPIOA Galega ABSOLUTA de Peso P.C. ( A Coruña, 04/02/2017)

CAMPIOA Galega de Peso  A.L. (Pontevedra, 24/06/2017)

CAMPIOA Galega de Disco  A.L. (Pontevedra, 24/06/2017)

SUBCAMPIOA Galega ABSOLUTA de Peso A.L.  (Pontevedra, 15/07/2017)



VETERAN MULLERES

BELEN LEMAT CABRAL

SUBCAMPIOA Galega 800 m.l. P.C. ( A Coruña, 08/01/2017)

SUBCAMPIOA Galega 1500 m.l. P.C. ( A Coruña, 08/01/2017)

BRONCE Galego 400 m.l. P.C. ( A Coruña, 08/01/2017)

SUBCAMPIOA Galega Maraton  ( A Coruña, 23/04/2017)



VETERAN HOMES

JUAN IGLESIAS OTERO

BRONCE Galego 800 m.l. A.L. (Ourense, 28/05/2017)

CARLOS BERNARDEZ 

CAMPION Galego Martelo A.L. (Ourense, 28/05/2017)

SUBCAMPION Galego Disco A.L. (Ourense, 28/05/2017)