Atletas destacados 09-10

ATLETAS DESTACADOS TEMPADA 2009/2010

BENXAMÍN MULLERES

Sandra Souto Otero

Medalla de bronce no Memorial Alejandro Lorenzo ( 17-1-10)

Campiona provincial de cross escolar (30-1-10)

Subcampiona provincial de combinadas (15-5-10)

Valeria Fernández Blanco

Campiona provincial de marcha (15-5-10)

Subcampiona provincial de lonxitude (15-5-10)

Irene Menéndez Mariño

Subcampiona provincial de marcha (15-5-10)

Ariadna Gil Fernández

Campiona provincial de 50 m.l. ( 15-5-10)

Campiona provincial de 500 m.l. ( 15-5-10)

Valeria Rodríguez Jalda

Subcampiona provincial en peso ( 15-5-10)

Nuria Villa Carracelas

Medalla de bronce en peso no campeonato provincial (15-5-10)

Medalla de bronce en lonxitude no campeonato provincial (15-5-10)

Naiara Villar Parada

BENXAMÍN HOMES

Abel Pastoriza Vilas

Medalla de ouro no Memorial Alejandro Lorenzo ( 17-1-10)

Campión provincial de cross escolar (30-1-10)

Campión provincial en combinadas (15-5-10)

Ismael Otero Martínez

Medalla de bronce no Memorial Alejandro Lorenzo(17-1-10)

Subcampión provincial de cross escolar ( 30-1-10)

Campión provincial en 1.000 m.l. ( 15-5-10)

Carlos Pérez Bacelar

Campión provincial en lanzamento de pelota ( 15-5-10)

Subcampeón provincila en lonxitude (15-5-10)

Aarón Fandiño Jorge

Medalla de bronce en altura no campionato provincial ( 15-5-10)

Santiago Fernández Barreiro

Adrián Bernárdez Caballero

Simón Pereira Millán

ALEVÍN MULLERES

Noa García Prieto

Medalla de bronce en marcha en pista (19-12-09)

Medalla de bronce en marcha escolar (5-6-10)

Medalla de bronce en marcha en ruta

Mª Jesús Corredoira Herbello

Medalla de bronce no Memorial Alejandro Lorenzo ( 17-1-10)

Alba Vidal Soliño

Medalla de bronce nos 1000 m.l. aire libre (5-6-10)

Saray Amoedo Portabales

Paula Santos Gil

Raquel Otero Pastoriza

María Piñeiro Menduiña

ALEVÍN HOMES:

Adrián Outeiral Vilas

Medalla de bronce en lonxitude no campeonato galego de pista cuberta (13-3-10)

David Lorenzo Germade

Subcampión galego de altura aire libre (5-6-10)

Subcampión galego en altura de pista cuberta

Martín Pérez Bacelar

Medalla de bronce en peso aire libre ( 5-6-10)

Jorge Piñeiro Garrido

Martín Souto Otero

Daniel Armada González

Julián Villa Carracelas

Daniel Calvar Parada

Andrés Obenza Otero

Gabriel Fernández González

INFANTIL MULLERES

Alexia Vidal Martínez

Medalla de prata en altura no campeonato galego de pista cuberta (13.3.10)

Subcampiona galegan de altura aire libre ( 5-6-10)

Estela Costas Gandón

Medalla de bronce en triplo no campeonato galego de pista cuberta (13-3-10)

Subcampiona galega en probas combinadas aire libre (5-6-10)

Carla Bernárdez Miranda

Medalla de bronce no campeonato galego de pista cuberta (13-3-10)

Campìona galega en peso aire libre ( 5-6-10)

Subcampiona galega en disco aire libre (5-6-10)

Noa Rouco Baqueiro

Medalla de bronce nos 500 m.l. aire libre(5-6-10)

Paula Martínez Fernández

Esmeralda Corredoira Herbello

Noelia Graña Casas

Eva Otero Pastoriza

INFANTIL HOMES

Raúl Dacosta Santomé

Subcampión galego en triplo aire libre (5-6-10)

CADETE MULLERES

Mar Chillón Camaño

Medalla de prata en marcha en pista ( 19-12-09)

Medalla de prata en 3000 m.l. pista cuberta (24-1-10)

Compoñente da selección galega de marcha (6-3-10)

Subcampiona galega de marcha (9-5-10)

Subcampiona de marcha en ruta

10ª no campionato de España en marcha ó aire libre

3ª no Campionato de Cantones de A Coruña

Aida Amoedo Portabales

Medalla de ouro en 300 m.l. pista cuberta (24-1-10)

Campiona galega en 300 m.l. aire libre (9-5-10)

Subcampiona galega en 100 m.l. aire libre (9-5-10)

Componente da selección galega pista aire libre (5/6-6-10)

6ª no Campionato de España aire libre en 300 m.l.

Raquel Villa Carracelas

Medalla de ouro en peso de pista cuberta (24-1-10)

Medalla de bronce no campionato de España de pista cuberta en peso

Campiona galega en peso aire libre (9-5-10)

Compoñente da selección galega aire libre (5/6-6-10)

Medalla de bronce no campionato de España ó aire libre en peso

María Jesús Novo Pardavila

Subcampiona galena nos 1.500 m. obstáculos (9-5-10)

Antía Román Sotelo

Campiona galega en xevelina ( 9-5-10)

Compoñente da selección galega aire libre ( 5/6-6-10)

11ª no Campionato de España ó aire libre en xavelina

CADETE HOMES

Jesús Parcero Ríos

Medalla de bronce no campeonato galego de cross escolar (6-3-10)

Compoñente da selección galega de cross

Medalla de bronce nos 3000 m.l. aire libre do campeonato galego (9-5-10)

Tomás Ocaña Pazos

Compoñente da selección galega de cross

Antón Menduiña Durán

Medalla de bronce nos 1.500 m. obstáculos no campeonato galego ( 9-5-10)

Faustino Maquieira Outeda

Medalla de bronce en 300 m.l. pista cuberta ( 24-1-10)

Subcampeón galego en 300 m.l. aire libre ( 9-5-10)

Rubén Lorenzo Germade

Medalla de prata en 600 m.l. pista cuberta ( 24-1-10)

Pablo Castro Chapela

Medalla de ouro en peso de pista cuberta (24-1-10)

No campionato de España pista cuberta en peso

Campión galego de peso aire libre (9-5-10)

Campión galego de disco (9-5-10)

Medalla de bronce en martelo no cto galego (9-5-10)

Compoñente da selección galega aire libre ( 5/6-6-10)

7º no Campionato de España ó aire libre en peso

11º no campionato de España ó aire libre en disco

Sergio Piñeiro Garrido

Rafael Curro Pereira

XUVENIL MULLERES

Claudia Martínez Gutiérrez

Medalla de bronce en 800 m.l. de pista cuberta (24-1-10)

Campiona galena nos 400 m.l. aire libre ( 5-6 10)

Compoñente da selección galega xuvenil pista aire libre (20-6-10)

Ariana Martínez Lorenzo

Subcampiona galega dos 2000 m. obs ( 5-6-10)

XUVENIL HOMES

Angel Menduiña Gutiérrez

Compoñente da selección galega de marcha ( 6-3-10)

Medalla de bronce no campionato galego aire libre en marcha ( 5-6-10)

Simón Acuña López

Medalla de bronce en peso de pista cuberta (24-1-10)

XUNIOR

Rebeca Obenza Otero

Medalla de ouro en marcha en pista (19-12-09)

Componente da selección galega de marcha ( 6-3-10)

Campiona galega de marcha en ruta

Medalla de bronce no Grande Premio internacional de Riomaior (Portugal)

Medalla de bronce no premio Cantones de A Coruña

Juan Manuel Novo Pardavila

Medalla de prata en pértega no campeonato galego de inverno

Medalla de bronce en altura no campeonato galego de inverno

Medalla de ouro no critérium galego de probas combinadas (30 e 31-1-10)

Medalla de bronce en 110 m.v. aire libre (30-5-10)

Subcampión galego en altura aire libre (30-5-10)

Campión galego en pértega aire libre (30-5-10)

Medalla de bronce en peso aire libre (30-5-10)

Ana Cristina Gil Estévez

Compoñente la selección galega de campo a través ( 6-3-10)

PROMESA

Mónica Cabirta Gutiérrez

Medalla de ouro en 60 m.v. no campeonato galego de inverno

medalla de ouro no critérium galego de probas combinadas ( 31-1-10)

David González Fernández

Medalla de prata en 400 m.l. no campeonato galego de inverno

Medalla de bronce en 800 m.l. no campeonato galego de inverno

Medalla de ourto no campeonato galego de pista cuberta en 1.500 (24-1-10)

Medalla de prata en 800 m.l. no campeonato absoluto galego de inverno (6-2-10)

Medalla de bronce no campeonato absoluto galego de inverno nos 1.500 m.l. (6-2-10)

Campión galego en 800 m.l. aire libre (30-5-10)

Campión galego en 1.500 m.l. aire libre ( 30-5-10)

Maikel Portela Portela

Medalla de prata en 3.000 m.l. pista cuberta (24-1-10)

Sergio Iglesias Alonso

Compoñente da Selección galega de campo a través ( 6-3-10)

Subcampión galego de campo a través

Brais Misa García

Compoñente da selección galega de campo a través (6-3-10)

Medalla de bronce en 800 m.l. aire libre (30-5-10)

Medalla de prata en 5000 m.l. no campionato galego en ruta

Daniel Chorén Castro

Medalla de bronce en 200 m.l. aire libre (30 -5-10)

VETERANOS

Carlos Bernárdez Piñeiro

Medalla de bronce en peso pista cuberta ( 10-1-10)

Campión galego de disco aire libre (5-6-10)

Subcampión galego de lonxitude aire libre ( 5-6-10)

Belén Lemat Cabral

Medalla de ouro nos 1500 m.l. de pista cuberta(10-1-10)

Medalla de prata en 200 m.l. de pista cuberta ( 10-1-10)

Medalla de prata en 400 m.l. de pista cuberta ( 10-1-10)

Campiona galega en 1500 m.l. aire libre ( 5-.6-10)

Subcampiona galega de disco aire libre ( 5-6-10)

Subcampiona galega de 400 m.l. aire libre ( 5-6-10)

Jacinto Fandiño Pola

Campión galego en altura aire libre ( 5-6-10)

Medalla de bronce en xavelina ( 5-6-10)

EQUIPOS

Benxamín mulleres

Campión do Memorial Alejandro Lorenzo

Benxamín homes:

Campión do Memorial Alejandro Lorenzo

Alevín mulleres:

Campeón do Memorial Alejandro Lorenzo

Tresceiras no campionato galego de pista aire libre

Campionas galegas de cross

Alevín homes:

Subcampeón do Memorial Alejandro Lorenzo

Campións galegos de pista aire libre

Medalla de bonce no campionato galego de cross

Infanil mulleres:

Campeón do Memorial Alejandro Lorenzo

Subcampionas galegas de pista aire libre

Infantil homes:

Cadete Mulleres:

Cadete Homes:

Medalla de bronce no campeonato galego de campo a través

Campión galego escolar de campo a través

Promesa homes:

Campións galegos de cross

CLUB:

2º Clasificado no Grande Premio Internacional de Riomaior (Portugal)

Deja un comentario