CAMPIONATO GALEGO SUB 10/12/14 DE PISTA CUBERTA

Ourense, 25 de febreiro de 2018

     Pechabase o círculo da Pista Cuberta para as CATEGORIAS MENORES co CAMPIONATO GALEGO DE PISTA CUBERTA para SUB 10, SUB 12 e SUB 14. A competición ocupaba toda a xornada do domingo 25 de febreiro no recinto de Expourense. No computo global das premiacions podemos falar de 6 ouros, 1 prata e 2 bronces, máis dous RECORDS GALEGOS nos 60 m.v.  e Lanzamento de Peso SUB 14. Cun tempo de 10.17 Abril Entenza impusose nos 60 m.v. e actualizou a mellor marca galega, igual que Erea Bastón que lanzou o peso ata 11,14 acadando un merecido ouro. Preto andivo de mellorar a marca galega tamen Sabela Casteloque foi CAMPIOA GALEGA de 1000 m.l. SUB 10 con 3:37.84.



     Destacar tamén o doblete acadado por Hugo Collazoque foi CAMPION GALEGO en salto de lonxitude e SUBCAMPION nos 500 m.l. na categoría SUB 10. Noa Quinteiro gañou o concurso de peso e estivo acompañada no podio por Leire Fernández, que acadou o BRONCE. No concurso de peso da categoría SUB 12,  Gema Dacosta foi CAMPIOA GALEGA e Noa Nerga achegouse o BRONCE. Significativo que as tres Campioas de lanzamento de peso feminino foran do noso Club.



 

SUB 10

  • SABELA DOMINGUEZ, 9ª altura                                             
  • ALBA DEL VALLE, 4ª altura e 13ª 500 m.l.
  • SABELA CASTELO, 1ª 1000 m.l. e 4ª semifinal 60 m.l.
  • NOA QUINTEIRO, 1ª peso
  • LEIRE FERNANDEZ, 3ª peso
  • CANDELA CASTRO, 5ª 1000 m.l. e 11ª lonxitude
  • LEIRE BRUN, 7ª lonxitude e 7ª 500 m.l.
  • MARCOS RIAL, 15º 1000 m.l.
  • HUGO COLLAZO, 1º lonxitude e 2º 500 m.l.


 

SUB 12

  • LUCIA GIL,  6ª semifinal 60 m.l. e 11ª 1000 m.l.
  • CLAUDIA CARCER,  5ª 60 m.l. e 7ª peso
  • NOA NERGA, 3ª peso e 11ª altura
  • GEMA DACOSTA, 1ª peso
  • HUGO DOMINGUEZ, 12º 500 m.l.
  • RAUL RIAL, 11º 1000 m.l


SUB 14

  • EREA BASTON, 1ª peso
  • NURIA ARGIBAY, 5ª peso
  • CARMEN CASTRO, 7ª peso
  • ROCIO NOVAS, 9ª peso
  • ABRIL ENTENZA, 1ª 60 m.v. e 4ª 60 m.l.
  • AGATA RODRIGUEZ, 5ª semifinal 60 m.v. e 17ª 500 m.l.
  • ELOY DOMINGUEZ, 9º peso e 11º altura
  • MIGUEL NUÑEZ,  4º 60 m.v. e 5º semifinal 60 m.l.
  • DIEGO MARTINEZ, 6º altura
  • MANUEL LEMOS, 6º pértega
  • RUBEN LEMOS, 10º pértega

RESULTADOS


Deja un comentario