4º TROFEO AVA “MEMORIAL EUGENIO TORRES”

Vigo, 11 de junio de 2010
En esta ocasión, non esperamos a sábado para ir competir. Este trofeo foi organizado para un venres pola tarde, e menos mal que era venres e o día seguinte non había clase, porque rematou bastante tarde.
O Vila de Cangas foi un dos clubs que máis atletas aportou, sobre todo entre os máis pequenos.
De todos os atletas participantes do Vila de Cangas, o que máis proveito lle sacou foi o cadete Pablo Castro, que conseguiu marca para o campionato de España en disco. Xa a tiña para participar en peso.
Os resultados foron:
Alevín homes:
Jorge Piñeiro Garrido: 1º en lonxitude, 2º nos 60 m.l.
Gabriel Fernández González: 2º en lonxitude, 4º nos 60 m.l.
Adrián Bouza Blanco: 6º nos 60 m.l., 7º en lonxitude
Adrián Outeiral Vilas: 3º nos 60 m.l., 4º en lonxitude
David Lorenzo Germade: 1º en altura, 5º en 60 m.l.
Juan Miguel Entenza Soage: 9º en 60 m.l.
Lois Rodal Araujo: 10º en 60 m.l.
Daniel Calvar Parada: 11º en lonxitude, 12º en 60 m.l.
Daniel Armada González: 4º en 1000 m.l., 8º en lonxitude
Martín Souto Otero: 6º en altura, 6º en lonxitude
Eloy Rodal Araujo: 8º en altura
Juan Minguel Entenza Soage: 10º en lonxitude
Infatil homes:
Óscar Iglesias Menduiña: 7º en 150 m.l.
Raúl Dacosta Santomé: 5º en altura, 6º en 150 m.l.
Benxamín homes:
Ismael Otero Martínez: 2º en lonxitude, 3º en 1000 m.l.
Simón Pereira Millán: 5º en 1000 m.l.
Juan Piñeiro Piñeiro:4º en lonxitude, 6º en altura
Aarón Fandiño Jorge: 5º en lonxitude
Adrián Bernárdez Caballero: 6º en lonxitude
Deril Rial Piñeiro: 7º en lonxitude
Cadete homes:
Antón Menduiña Durán: 4º en 1.000 m.l.
Óscar Iglesias Menduiña: 10º en 1.000 ,.l.
Pablo Castro Chapela: 1º en disco
Promesa homes:
Brais Misa García : 3º en 3000 m.l.
Maikel Portela Portela: 4º en 3000 m..l.
Alevín mulleres:
Saray Amoedo Portabales: 3ª en 60 m.l., 6ª en lonxitude
María Jesús Corredoira Herbello: 5ª en 60 m.l.
Alba Vidal Soliño: 2ª en 1000 m.l., 9ª en altura
Noa García Prieto: 3ª en 1.000 m.l.
Paula Santos Gil: 4ª en longitud, 8ª en altura
Infantil mulleres:
Alexia Vidal Martínez: 3ª en altura, 5ª en 150 m.l.
Paula Martínez Fernández: 5ª en altura, 8ª en 150 m.l.
Noelia Graña Casas: 2ª en 1000 m.l.
Esmeralda Corredoira herbello: 4ª en 1000 m.l., 6ª en altura
Benxamín mulleres:
Ariadna Gil Fernández: 3ª en 1.000 m.l., 3ª en lonxitude
Irene Menendez Mariño: 4ª en lonxitude, 6ª en 1000 m.l.
Valeria Fernández Blanco: 7ª en 1.000 m.l., 7ª en lonxitude
Naiara Villar Parada: 8ª en 1.000 m.l.
Valeria Rodríguez Jalda: 4ª en altura, 6ª en lonxitude
Sandra Souto Otero: 2ª en lonxitude, 6ª en altura
Cadete mulleres:
María Jesús Novo Pardavila: 9ª en 1.000 m.l.

Deja un comentario