COMPETICIONS DA FIN DE SEMANA

     A actividade atlética da fin de semana concentrase no domingo 12 de febreiro. Duas importantes probas do calendario coinciden no tempo pero non no espazo.  O CAMPIONATO PROVINCIAL DE CAMPO A TRAVES terá lugar en San Miguel de Oia, a dirección exacta Circuíto Loureiro – Camiño da Verdella – San Miguel de Oia (Vigo)Este Campionato, continuación do Zonal, servira coma pase ao Campionato Galego (alevín, infantil e cadete) clasificaranse os 2 mellores equipos de cada fase provincial, así como os 8 primeiros atletas clasificados individualmente que non estiveran incluídos nos equipos clasificadosO autobus saira da Estación de Cangas as 08:00 horas.

     Os atletas convocados para o PROVINCIAL son:


  • BENXAMIN MULLERES.-  Goretti Carballal- Candela Castro- Alba Del Valle – Sabela Domínguez- Leire Fonseca- Leire Brun.
  • BENXAMIN HOMES.-  Hugo Domínguez
  • ALEVIN MULLERES.-  Agata Rodríguez- Lucia Gil- Sara Nerga – Carmen Fraga- Cristina Taboada- Uxia Sánchez.
  • ALEVIN HOMES.-  Carlos López- Raúl Rial- Sergio Valladares- Manuel Lemos- Carlos Corredoira – Yago Juncal.
  • INFANTIL MULLERES.- Sara Mallo- Angela Fraga- Abril Entenza- Nuria Argibay- Irene Ruiz – Ana Cerqueira-  Anais Santamarina- Carmén Castro – Blanca Piñeiro- Erea Bastón-Nerea Piñeiro.
  • INFANTIL HOMES.-  Aaron Otero- Joel curro- Iván Iglesias- Daniel Quinteiro- Carlos Portela- Adán Dacosta – Miguel Núñez  -Rubén Medraño- Jairo Parcero- Antón Núñez- Javier Rodal  -Mario Santos – Jacobo Díaz.
  • CADETES HOMES.- Lope Quinteiro-  Aaron Domínguez- Alex Iglesias- Gabriel Dacosta- Anxo Camaño- Manuel Otero.
  • CADETES MULLERES.-  Sabela López- Sandra Souto-Ines Pardavila-Naiara Villar -Alba Pardavila-Noelia Villaverde.

     PREGASE comunicar calquera incidencia que impida acudir ao Campionato, co fin de confeccionar os EQUIPOS.

PLANO LOCALIZACION

CIRCUITOS E HORARIO


     A mesma mañá de domingo, disputarase en a Pobra do Carmiñal o CAMPIONATO GALEGO DE MARCHA EN RUTANo REGULAMENTO da proba detallanse os pormenores do Campionato. @s amarel@s que acudiran a esta importante cita son Esmeralda Corredoira, Ana Piñeiro, Valeria Fernández, Denis Fernández, Rocio Novas, Lara Iglesias, Iris Malvido, Gema Dacosta e Nerea Malvido.



     O sábado 11, en NOVO HORARIO pola mañá, no estadio do CGTD de Pontevedra vaise disputar a I Xornada do Circuíto de Atletismo en Pista de PontevedraTamén imos ter unha ampla representación. HORARIO DEFINITIVO

     No mesmo estadio tera lugar o CAMPIONATO GALEGO DE LANZAMENTOS DE INVERNO CADETE-XUVENIL. Duas cadetes tomaran parte, Valeria Rodríguez en martelo e Ainoa Santos en disco. HORARIO – RESULTADOS EN DIRECTO


  • Daniel Calvar.- 60 m.l. e 400 m.l
  • Daniel Armada.- 60 m.l. 
  • David Lorenzo.- 400 m.l.
  • Paula Martínez.- 60 m.l.
  • Ariadna Gil.- 60 m.l. e 60 m.v.
  • Colomba Carballal.- 60 m.v.
  • Noelia Villaverde.- 60 m.l.
  • Irene Menéndez. 60 m.l.
  • Ines Villamor.– 60 m.l.
  • María Rodríguez.- 400 m.l.
  • Iria Rodriguez.- 400 m.l.
  • Lope Quinteiro.- 600 m.l.
  • Alex Iglesias.- 600 m.l.
  • María Rial.– 60 m.l.
  • Ainoa Santos.60m.l.
  • Anxo Camaño.– 60 m.l. e 600 m.l.

Deja un comentario