XLI TROFEO PEDESTRISMO CONCELLO DE CANGAS. MEMORIAL PEPE CORDEIRO

Cangas 7 de decembro de 2014

O domingo da ponte festiva de decembro era o día elexido para a disputa do Trofeo de Pedestrismo do Concello de Cangas. Este ano a proba segue  con cambios no seu percorrido. O máis significativo foi  na proba absoluta con saída en aldan que o seu paso por Cangas continuaba ata a rotonda do gordo e voltaba para rematar na meta situada no entorno da estación de autobuses. As carreiras das categorías menores foron no circuito urban coa novidade da categoría xuvenil-xunior que disputou os 6000 metros dando tres voltas.

As inscricions para as carreiras chegaron preto dos 1000 atletas. Sobre as dez horas xa estaba preparada a carreira das Benxamins mulleres que foi o pistoletazo de saida e  rematou coa proba absoluta que saiu as 12:15 dende o peirado de Aldán, contando con medio millar de participantes.

RESULTADOS:

MINIBENXAMIN MULLERES

  • Leire Fonseca                   1ª
  • Sabela Pazos                     3ª
  • Goreti Carballal              10ª
  • Nerea Rial                        12ª
  • Sabela Domínguez        15ª
  • Marina Nuñez                16ª
  • Noa Quinteiro                17ª

MINIBENXAMIN HOMES

  • Henok Pazo                     4º
  • Dylan Pransilly             17º
  • Daniel Alonso               20º
  • Alvaro Alonso               21º
  • Brais Rey                       26º

BENXAMIN MULLERES

  • Carmen Fraga                 4ª
  • Genma Dacosta              6ª
  • Lucia Gil                           7ª
  • Lara Iglesias                  12ª
  • Sara Nerga                      14ª
  • Noa Nerga                      15ª
  • Eva Soto                          19ª
  • Nerea Malvido              22ª
  • Iris Malvido                   23ª
  • Ana Solla                        28ª

BENXAMIN HOMES

  • Carlos López                  4º
  • Sergio Valladares         5º
  • Carlos Corredoira         6º
  • Raul Rial                       10º
  • Diego Martínez           11º
  • Yago Juncal                 12º
  • Angel Graña                15º
  • Asier  Pereira               17º
  • Guillermo Alonso       21º
  • Diego Roca                   22º
  • Roberto Martínez        24º
  • Carlos Martínez           25º

ALEVIN MULLERES

  • Sara Mallo                      5ª
  • Iria Nieto                       19ª
  • Nayara Pereira             22ª
  • Angela Fraga                23ª
  • Nerea Nogueira            25ª
  • Blanca Piñeiro             26ª
  • Katia González            30ª

ALEVIN HOMES

  • Denis Fernández          2º
  • Pedro Verdeal                8º
  • Daniel Quinteiro          9º
  • Teo Iglesias                   11º
  • Jose Martínez               18º
  • Miguel Núñez                19º
  • Manuel Roca                 21º

INFANTIL MULLERES

  • Ariadna Gil                      4ª
  • Veronica Núñez              6ª
  • Ana Piñeiro                     8ª
  • Naiara Villar                   9ª
  • Ines Pardavila               10ª
  • Colomba Carballal       11ª
  • Sandra Souto                 12ª
  • Maria Rial                      13ª
  • Ainoa Santos                 15ª
  • Lucia Riobo                    18ª

INFANTIL HOMES

  • Anton Iglesias                  1º
  • Lope Quinteiro                 8º
  • Aaron Domínguez           9º
  • Gabriel Dacosta              12º
  • Daniel Iglesias                22º
  • Anxo Camaño                  23º

CADETES MULLERES

  • María Rodríguez              2ª
  • Alba Vidal                         4ª
  • Mª J. Corredoira             9ª
  • Isaura Framil                  10ª
  • Ana Fandiño                   12ª
  • Paula Santos                    15ª

CADETES HOMES

  • Daniel Calvar                     1º
  • Manel  Iglesias                  2º
  • David Lorenzo                  10º
  • Juan Piñeiro                      16º
  • Daniel Armada                 18º
  • Alex  Camaño                   20º

XUVENIL-XUNIOR HOMES

  • Martín Souto                    11º
  • Alvaro Lorenzo                12º
  • Alejo M. Fernández        18º

ABSOLUTO MULLERES

  • Marina Caballero             4ª
  • Iria Piedras                       17ª

ABSOLUTO HOMES

  • Maykel Portela                 5º
  • Rodrigo Bermúdez          21º

Deja un comentario