FINAL COMPOSTELA CUP – RUTA

Este foi un día redondo para o Vila de Cangas, que con esta competición pode dicirse que remata a tempada, ao menos para as categorías menores.

É certo que foi o noso Club o que aportou a maioría dos atletas a esta final, pero iso non quita que os rapaces se esforzaran en percorres unhas distancias demasiado longas para algún a estas alturas do ano.
Por equipos fomos gañadores en todas as categorías, menos cós homes alevíns e infantiles que non presentamos equipo. En canto aos podios individuais, todos tiveron un tinte amarelo, mesmo o dos alevins homes, onde o noso único representante, Pedro Acuña, logrou colarse.
Nos cadetes homes hai que destacar a Tomas, quen competía por primeira vez e quedou segundo; e a Óscar, que sendo infantil de primeiro ano, correu cós cadetes para completar o equipo.
O acto rematou facéndonos entrega de todos os agasallos gañados nesta data, incluído o trofeo ao “Club que máis atletas aportou á proba”.

Ademais deste trofeos, as cadetes subiron ao podio para recibir o de campionas de pista que por erro non se lles dera a semana anterior. Igual ocorreu coas alevíns, que unha vez repasados os resultados de pista, resultou que quedaran terceiras e non cuartas como se dixo a semana anterior.
Os resultados son:
Bnxamín homes:
2º David Lorenzo Germade
3º Adrián Outeiral Vilas
8º Andrés Obenza Otero
10º Aarón Fandiño Jorge
11º Daniel Calvar Parada
Campións por equipos

Benxamín mulleres:
1ª Mª Jesús Corredoira Herbello
2ª Saray Amoedo Portabales
3ª Alba Vidal Soliño
8ª Paula Santos Gil
9ª Raquel Otero Pastoriza
Campionas por equipos

Alevín homes:
3º Pedro Acuña López

Alevín mulleres:
1ª Noelia Graña Casas
3ª Noa Rouco Baqueiro
4ª Lucía Piedras Gómez
5ª Noa García Prieto
Campionas por equipos

infantil mulleres:
1ª Mar Chillón Camaño
2º Patricia Abal Herbello
4ª Alexia Vidal Martínez
5ª Eva Otero Pastoriza
6ª Esmeralda Corredoira Herbello
7ª Ana Bermúdez Méndez
8ª Antía Roman Sotelo
11ª Carla Bermúdez Miranda
Campionas por equipos o A e subcampionas o B

Cadete homes:
2º Tomas Ocaña Pazos
4º Antón Menduiña Duran
6º Rubén Lorenzo Germade
7º Óscar Iglesias Menduiña
Campións por equipos

Cadete mulleres:
1ª María Jesús Novo Pardavila
2ª Ariana Martínez Lorenzo
4ª Aida Amoedo Portabales
5ª Nerea Outeiral Vilas
6ª Iria Piedras Gómez
7ª Raisa Piñeiro Herbello
Campionas por equipos

Deja un comentario