Voltamos un ano mais ata Domaio, onde se celebrou este zonal de Cross. A diferenza do ano pasado, mudamos a lama, terra mollada e charcos, por un percorrido seco.
A cor predominante foi o amarelo, o do sol que nos quentou e o das camisetas dos atletas do noso club. De amarelo encheron-se as carreiras e desde logo os pódiums, xa que os nosos atletas conseguiron 19 dos 24 pódiums que había.
O club acudiu con 14 equipos e clasificaronse todos. Na categoria Alevín tíñamos un equipo de rapazas e tres de rapaces, nas demáis categorías fomos con dous euipos. En todas as categorias nas que participamos, o equipo gañador foi o do noso club
A carreira máis numerosa foi a dos rapaces Alevíns con 27 atletas dos cales 18 eran do noso club
Tal vez o mais chamativo foi a última carreira do dia, a dos rapaces cadetes. Na liña de saída só se apresentaron dous rapaces e ningún era do noso club. Hai falta de nenos nestas categorias, tal vez todos apañaron ese vírus tan contaxioso chamado «futbolitis».
Esta enfermidade tan rara non acostuman a padecer as nenas. Na mesma categoria participaron 17 rapazas, dous equipos completos do Vila, catro rapazas do Atletismo Morrazo e unha do Samertolomeu., Clasificaronse todas, os tres equipos e a atleta do Sam fixo-o por méritos propios ao chegar primeira.
Desde aqui queremos louvar a eses atletas que axudan a facer equipo e participan sabendo que tal vez cheguen últimos, porque esta non é a súa proba, pero están ahí cando se os necesita e fan que o seu equipo sexa mais forte.
BENXAMÍN FEMENINO
1ª – Sandra Souto
2ª Ariadna Gil
3ª – Irene Menéndez
4ª – Valeria Fernández
5ª Ana Piñeiro
6ª Naiara Villar
7ª – Nuria Villar
9ª – Ainoa Santos
10ª Laura Magdaleno
Equipos: 1ºVila A –2º Vila B
BENXAMÍN MASCULINO
1º Simón Pereira
2º Lope Quinteiro
3º Antón Iglesias
5º Ramón Ocaña
8º Hugo Fernández
9º Lois Rodas
12º – Jesús Guimeráns
Equipos: 1º Vila A – 3º Vila B
ALEVÍN FEMENINO
1ª Mª Jesús Corredoira
2ª – Alba Vidal
3ª Saray Amoedo
9ª Raquel Otero
13ª Alba Guimeráns
Equipos: 1º Vila
ALEVÍN MASCULINO
1º– Jorge Piñeiro
2º Abel Pastoriza
3º David Lorenzo
4º Adrián Outeiral
5º Daniel Armada
6 º Miguel Silva
7 º Julián Villa
8º Ismael Otero
9º Adrián Bouza
10º Carlos Pérez
11º Aarón Fandiño
14º Andrés Obenza
15º Juán Piñeiro
16º Lois González
17º Alejandro Mariño
19º Daniel calvar
20º Deril Rial
26º Raúl Barreiro
Equipos: 1º Vila C – 2º Vila A – 3º Vila B
INFANTIL FEMENINO
1ª Noa Rouco
2ª Lucía piedras
3ª Melani Conde
4ª Noa García
6ª Paula Martínez
7ª Tamara Rodríguez
11ª Sara Pastoriza
12ª Lía Soage
14ª Patricia Torres
Equipos: 1º Vila A – 2º Vila B
INFANTIL MASCULINO
1º Jaime Ocaña
2º Oscar Broullón
4ºEloy Guimeráns
5 º Raúl Dacosta
6º Martín Souto
7º Marín Pérez
8º Eloy Rodal
11º Samuel Alonso
12º Marcos Vallejo
13º Nicolás Maquieira
14º Pablo Piñeiro
Equipos: 1º Vila A – 2º Vila B
CADETE FEMENINO
2ª Patricia Abal
3ª Alexia Vidal
4ª Julia Alonso
5ª Estela Costas
6ª Ana Antepazo
7ª Esmeralda Corredoira
8ª Eva Otero
12ª Noelia Cousiño
13ª Carla Bernárdez
14ª Johana Villar
15ª antía román
17ª Talía García
Equipos: 1º Vila B – 2º Vila A